Головна Малюки Хрещення дитини: кому можна бути хрещеними батьками

Хрещення дитини: кому можна бути хрещеними батьками

mamabook
277 Переглядів
хрещення

хрещенняПогоджуючись стати хрещеними батьками, чоловік і жінка беруть на себе забов’язання все життя бути поруч із похресниками. Хрещені батьки повинні стати духовними наставниками для дитини, підтримкою, вчителями. Тож, обираючи хрещених для своєї донечки чи синочка, обов’язково зважте на моральні цінності людини, а не на її статки.

Пам’ятайте, що змінити хрещених батьків неможливо – воно обираються на все життя.

Наш сайт Mamabook також розповість, кого можна запрошувати в хрещені батьки.

Тільки віруюча людина

Згідно церковних канонів, хрещеними повинні стати віруючі православні людини. Бажано, аби вони регулярно відвідували церкву, дотримувалися постів. А їхні життєві вчинки не суперечили церковним заповідям.

Кому дозволено брати участь у таїнстві

Православна церква дозволяє бути хрещеними батьками незаміжнім бездітним дівчатам, вагітним жінкам і друзям сім’ї. Також це можуть бути кровні родичі дитини – тітка чи дядько, бабуся чи дідусь, а також сестри й брати, які старше 14 років.

Хрестити малюка також дозволено його старшому братові чи сестрі. Хрещеним батьком навіть може стати священник, який проводить обряд.

Чи вимагається двоє хресних?

У хлопчика обов’язково повинен бути хрещений батько, а матір – не обов’язково. І навпаки: для дівчинки обов’язково вибирають хрещену матір, а хрещеного батька можна не запрошувати.

Бувають випадки (і це дозволено), коли батьки хочуть оточити дитиною якнайбільшою увагою та захистом. Тому на роль хрещених запрошується відразу дві пари.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кому не можна бути хрещеними батьками

Читайте також