Головна Малюки Якої температури повинна бути дитяча їжа

Якої температури повинна бути дитяча їжа

mamabook
1325 Переглядів
пюре

пюреДля здоров’я малюка важливі не лише склад і якість їжі, але й її температура. Яким повинен бути правильний прикорм для малюка, як правильно підібрати температурний режим молочної суміші чи пюре?

Малюк звикає до теплої їжі з перших хвилин життя. Адже температура грудного молока становить 36-37 градусів. Це фізіологічно комфортна для малюка температура їжі. І коли у раціон вводиться прикорм, важливо не відхиляться від цього режиму – пониження чи підвищення температури повинно бути всього в кілька градусів.

Чому їжа повинна бути теплою

Тепла їжа, яка наближена до температури материнського молока, забезпечує комфорт:

  • Відбувається краще засвоєння їжі.
  • Не виникають коліки, біль.
  • Покращується перистальтика кишечнику.
  • Їжа не застоюється довго в шлунково-кишковому тракті.
  • Тепла їжа стимулює вироблення харчових ферментів.

Максимальна температури будь-якої страви для дитини не повинна перевищувати 50 градусів. Якщо вона буде теплішою, то дитини інстинктивно відмовиться їсти. Ви також можете спровокувати опіки слизової. Якщо малюк отримує неприємні асоціації, переляк, скуштувавши гарячу їжу вперше, то вам буде непросто змушувати його їсти. Щоразу прийом їжі буде супроводжуватися плачем, істериками.

суп

Як перевірити комфортну температуру їжі

Є простий тест: покладіть трішечки їжі (каша, пюре, суп тощо) собі на зап’ястя. Якщо вам комфортно утримувати їжу – значить, малюку також підходить ця температура.

Чи всю їжу потрібно підігрівати

Розігрівати слід всю калорійну їжі – супи, м’ясо, рибу, гарніри, каші. Вони оптимально засвоюються в теплому вигляді. Також каші містять крохмаль, який у холодному стані має неприємну густу консистенцію.

Як підігрівати решту їжі і напої:
  • Воду, соки, морс, компот, кефір і йогурт, фруктове чи ягідне пюре можна вживати кімнатної температури (не більше 20 градусів). Якщо страва стоїть у холодильнику, то подавайте дитині, коли їжа чи напої постоять у кімнаті 1 годину.
  • Після 12 місяців педіатри рекомендують загартовувати імунітет більш холодними напоями. Якщо у дитини немає проблем із травленням, то пити він може рідини з температурою 15 градусів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли можна вводити сливу в прикорм

Читайте також