Головна Світ тата Як розібрати змішувач для кухні?

Як розібрати змішувач для кухні?

mamabook
298 Переглядів

Вода, вогонь, електрика і все, що пов’язано з ними, потребує особливого контролю та уваги. Своєчасний ремонт і регулярне сервісне обслуговування вбереже від всяких неприємностей, які можуть виникнути в ході експлуатації, а також, продовжить термін служби виробів.

Однак, рано чи пізно, навіть найякісніший змішувач для кухні доводиться ремонтувати. Не завжди виходить запросити кваліфікованого майстра, особливо, якщо відремонтувати потрібно терміново. Але, як розібрати змішувач для кухні самостійно, щоб нічого не зламати? Перед тим, як ремонтувати будь-яку зі складових цих систем, потрібно все відключити і ретельно перевірити всі з’єднання.

Розбір одноважільного змішувача

Розібрати одноважільний змішувач для кухні не складе особливих труднощів. Для початку, необхідно ретельно підготуватися, щоб всі необхідні інструменти були під рукою, і не довелося кожен раз бігати в їх пошуках. Далі, головне – це чітко слідувати інструкції по ремонту:

 • для виключення опіків, та інших неприємностей, перед початком роботи, необхідно перекрити доступ до води;
 • якщо на змішувачі є декоративна заглушка, то її потрібно витягти;
 • за допомогою викрутки викручується притискний гвинт поворотного регулятора, який з’єднує ручку і шток запірної арматури між собою;
 • ручка управління знімається з корпусу, і за допомогою ключа відкручується ковпачок;
 • після вилучення кулачка, можна акуратно вийняти кульовий механізм, але так, щоб не пошкодити пружини під ним; ці пружини сприяють регулюванню тиску і температури подачі води;
 • за допомогою викрутки необхідно обережно дістати сідла клапана і пружини до них;
 • витягується поворотний блок виливу змішувача і прочищаються або замінюються (в міру необхідності) ущільнювальні кільця.

Після того, як змішувач розібрали, необхідно ретельно оглянути всі деталі, на наявність поломок. Якщо деякі елементи просто сильно забилися, то їх буде достатньо, всього-на-всього, прочистити і встановити назад. Придбати будь-який зі змішувачів, або деталі до нього можна на сайті https://mixxen.ua/product-category/smesiteli/dlya-kuhni/.

Розбір двовентильного змішувача

руки

Двовентильний змішувач для кухні – це найпростіша, в плані ремонту, модель. Кожен з водовідводів підключений до окремих важелів. Відповідно, повертаючи один вентиль, відкривається подача холодної або гарячої води. Розібрати такий кран зовсім не складно, але потрібно все робити дуже уважно:

 • під декоративною панеллю знаходиться запірний шуруп, який необхідно відкрутити;
 • під запірним шурупом можна побачити кран-буксу (вентиль), який потрібно акуратно розібрати і зняти;
 • під кран-буксою знаходяться кільця ущільнювачів або прокладки; важливо ретельно перевірити їх на наявність засмічень і пошкоджень; цілі прокладки можна прочистити і поставити на місце, погані – потрібно замінити; якщо цього не зробити, то кран буде протікати;
 • збирається двовентильний змішувач для кухні або ванни в зворотному порядку.

Якщо в корпусі змішувача виявлені тріщини або відколи, то відремонтувати його не вийде. Необхідно замінювати зламані деталі, або весь кран. Найчастіше це відбувається з неякісними, китайськими виробами. Саме тому, краще віддавати перевагу тільки якісній сантехніці від виробників зі світовими іменами. Вони гарантують якість на довгі роки використання.

кран

У разі, коли людина не впевнена в своїх силах і боїться зламати змішувач для кухні, то краще звернутися за допомогою до фахівця. Досвідчений майстер відразу визначить місце поломки і порадить, що краще зробити і які деталі потрібно замінити.

Читайте також