Головна Школярі Фото та відео: від найотруйнішої рослини України помер 8-річний школяр

Фото та відео: від найотруйнішої рослини України помер 8-річний школяр

mamabook
1097 Переглядів
цикута

цикутаЦикута – найотруйніша рослина України. Незважаючи на свою поширеність, про неї ніколи не чули навіть дорослі. Трагедія сталася у селі на Чернігівщині. Троє хлопців отруїлися, скуштувавши солодкий корінь смертельно небезпечної рослини. Наймениший серед друзів, учень третього класу Стахорщанської школи, помер від токсинів.

Отруєння сталося, коли четверо хлопців гуляли на болоті коло села. Зараз зима, і місцеве джерело вкрилося кригою. Кореневище рослини розкидане безпосередньо по льодяній поверхні. Ймовірно, хлопцям стало цікаво та вони вирішили скуштувати невідому рослину на смак. Кажуть, що в цикути солодкий присмак, який нагадує коренеплід моркви.

Трьом із чотирьох хлопчиків стало погано. У них були судоми, нудило. Дорослі викликали швидку допомогу. Найменшого із дітей уже не вдалося вратувати.

цикута

Як виглядає цикута

У цієї рослини декілька назв: цикута, віха отруйна, борщівник. Рослина вважається однією із найотруйніших в Україні. Представники її родини – найотруйніші рослини світу. У нас цикута не росте лише у Карпатах та в Криму, бо любить болотяну місцевість. Зустріти найчастіше цикуту можна по всій північній Україні. Цвіте рослина білими дрібними квітами у вигляді парасольки, має світло-зелені кореневища, у яких і зібрана найбільша кількість отрути.

Руками не можна чіпати жодну із части рослини. Навесні цикута з’являється однією із перших та швидко розростається в розмірах. Висота отруйної трави може бути заввишки з людину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 найотруйніших рослин України: фото та опис

Читайте також