Головна Здоров'я Естетика усмішки: яку роль виконують вініри

Естетика усмішки: яку роль виконують вініри

mamabook
40 Переглядів
виниры

Усунення косметичних дефектів — процедура в стоматологічних клініках, яка має чималий попит. Пацієнти бажають за короткий термін здобути привабливість усмішки. Це цілком можливо. Вініри здатні приховати сколи, плями чи встановлені пломби. Вони використовуються також із метою вирівнювання лінії ясен, що надає зубному ряду акуратності та пропорціональності.

Стоматологічна клініка в Києві має великий досвід у виконанні процедури зі встановлення вінірів. Лікарі під час консультації виявляють наявні проблеми, обговорюються побажання пацієнта. На основі отриманої інформації складається план, поетапне виконання якого дасть можливість досягти бажаного результату. Вініри в клініці виготовляються в повному цифровому протоколі, і кожен етап узгоджується в команді лікар-технік-пацієнт. Це дає можливість значно скоротити час лікування та кількість відвідувань стоматології.

Чому вініри стають такими популярними

Зробити усмішку бездоганною — ось головна мета, що спонукає людей звернутися до стоматології. Вініри, що фіксуються на зубах, використовуються для непрямої реставрації та одразу додають естетичності усмішці. Вони не створюють дискомфорту, а догляд за ними не потребує особливих гігієнічних процедур. Щоб запобігти псуванню вінірів, варто контролювати власні дії: не тягнути до рота ручки, олівці та інші тверді предмети. Також шкідливо лускати насіння та гризти льодяники.

Вініри роблять зуби рівними, білими, без помітних дефектів, усмішка стає привабливою.  Непряма реставрація може бути виконана за один візит. Пряме накладання суміші дозволяє створити бажану форму зуба з потрібним відтінком емалі. Шар піддається полімеризації, застигає та стає придатним до експлуатації. Інший тип вінірів — керамічні. Вони виготовляються в лабораторії, завдяки чому створюється необхідна форма, що дозволяє максимально точно встановити їх. Фіксація на зубах, що попередньо препарувалися, відбувається завдяки спеціальному цементу.

Коли доцільно проводити непряму реставрацію зубів

Головна функція вінірів — усунення естетичних дефектів. Стоматолог допоможе у вирішенні проблем у багатьох випадках. Це можливо, коли на зубах є вади:

  • помітні пломби на зовнішніх поверхнях;
  • тріщини, пошкодження;
  • викривлення;
  • неправильна форма;
  • стирання або зміна природного кольору емалі;
  • замалий розмір коронкової частини;
  • клиноподібні дефекти;
  • діастема.

Встановлення вінірів відбувається тільки на здорові зуби. Тобто розвиток карієсу треба припинити, а утворені порожнини запломбувати. Після ретельного лікування можна займатися вирішенням естетичних питань. Проведення непрямої реставрації надасть впевненості на тривалий час. Термін служби вінірів необмежений. Їх виготовляють з  дисилікату літію, найбільш схожого по властивості з емаллю зуба. Завдяки сучасним системам фіксації, вони дуже міцно тримаються і зняти їх неможливо.

Важлива інформація щодо протипоказань

Використання вінірів у стоматологічній практиці не завжди може вирішити наявні проблеми. Є випадки, коли ця методика не дасть результат. Провести непряму реставрацію неможливо, якщо у пацієнта сформований неправильний прикус.

Стоматолог-ортопед не візьметься поліпшувати естетику в разі відсутності молярів. Це випадок, коли на передні зуби припадає жувальне навантаження, що неприпустимо при фіксації вінірів. Ускладнені деформації краще усунути методом встановлення коронки. Така маніпуляція виконує дві функції: зберігає зуб та повертає його природну красу.

Читайте також