Головна Здоров'я Дитяча ортодонтія: сучасні методи виправлення неправильного прикусу

Дитяча ортодонтія: сучасні методи виправлення неправильного прикусу

mamabook
63 Переглядів
брекети

брекетиДефекти прикусу – розповсюджена проблема у дітей різного віку: від дошкільнят до підлітків. Причини формування подібних вад чимало, проте наслідки патології завжди однакові. Неправильний прикус змінює щелепну анатомію, формує естетичну проблему, порушує процес правильного розжовування твердої їжі. Більш складні дефекти призводять у дорослому віці до асиметрії обличчя, раннього старіння, регулярного головного болю. Тож не можна ігнорувати дефекти прикусу в дітей. Вирішити цю проблему якісно й ефективно можна в клініці «Акварель». Про вартість послуг ви можете дізнатися на сайті https://stomakvarel.lviv.ua/diti/ortodontiya/. Ми ж розповімо, які застосовуються сучасні методи лікування неправильного прикусу в дітей.

Пластини для вирівнювання

Це значно простіший спосіб лікування дефектів прикусу, ніж популярні брекет-системи. У пластин, звичайно, не такі можливості, проте вони й показані лише маленьким пацієнтам, у яких тимчасові (молочні) зуби змінюються на постійні.

Які проблеми дозволяють вирішити пластини:

  • Зупинити процес зміщення зубів.
  • Сформувати правильну ширину піднебіння, якщо є тенденція до викривлення.
  • Можливість використовувати пластинку як підготовчий етап до наступного лікування в ортодонта.

Брекет-системи

Основна і найбільш ефективна методика в дитячій ортодонтії. Процес вирівнювання зубного ряду навіть у дітей достатньо довгий – може тривати декілька років. Проте ефект стійкий і пожиттєвий.

Батькам слід знати, що до початку встановлення брекетів усі зуби повинні бути в дитини в здоровому стані. Перед ортодонтом обов’язково потрібна консультація в лікаря-стоматолога, який, за необхідності, полікує проблемні зуби та підготує маленького пацієнта до встановлення брекетів.

Існує декілька видів брекет-систем:

  • Виготовлені з металу. Це надійні й дуже ефективні конструкції, які вирішують будь-які види дефектів прикусу.
  • Брекети з кераміки. На відміну від металевих, вони мають естетичний вигляді і практично непомітні. А це дуже важливо для дітей, які комплексують через брекети.
  • Брекети сапфірові – один з новітніх видів конструкцій. Вони прозорі й непомітні. Але головні переваги в іншому. Матеріал є гіпоалергеним та не провокує жодних подразнень на слизові ротової порожнини.

Капи

Більшість батьків дивуються, дізнавшись, що дитині можна вирівняти зубний ряд без класичних брекетів та пластинок. Виявляється, існують елайнери. Це спеціальні прозорі капи. Вони щільно встановлюються на зубний ряд та вирівнюють зміщення. Капи – дуже популярний метод вирішення дефектів, проте вони застосовуються не в усіх випадках. Якщо зміщення складних типів, то елайнери не зможуть повністю відкорегувати такі патології.

У залежності від виду зміщень та віку дитини, елайнери необхідно носити від кількох місяців до півтора року.

Читайте також