Головна Релакс Невідоме диво України: шафранове поле (фото, відео)

Невідоме диво України: шафранове поле (фото, відео)

mamabook
1304 Переглядів
шафран

шафранПро карпатську долину нарцисів, розташовану недалеко від Хуста, вже чуло чимало дорослих і малих українців. А от мальовничі шафранові килими у селі Колочава можуть здивувати кожного. Це унікальне природне явище спостерігається щороку на Закарпатті в долині річки Теребля.

Коли проходить цвітіння

Колочава вкривається рясними шафрановими килимами протягом 3 тижнів – починаючи з березня і до середини квітня. Проте точний час і тривалість цвітіння визначити не вдається, бо все залежить від погоди кожної весни.

У селі цвіте рідкісна унікальна рослина – шафран Гейфеля, або ж крокус. Ця квітка занесена до Червоної книги України. Щороку сотні туристів приїжджають сюди, або побачити природну красу на власні очі, зробити пам’ятні фото та відео. А росте крокус у Колочаві майже коло кожної хати.

шафран

Цікаво про рослину

Шафран Гейфеля відноситься до групи весняних квітів-первоцвітів України. У народі рослину називають по-різному: брандушки, маслянки, серенки. А от більш відома назва «крокуси» має грецьке походження та пов’язана із міфологією. Греки вважали шафран квіткою-символом Аврори – богині ранкової зорі. Крокуси у греків ототожнуються із везінням та щастям.

шафран

Під охороною

На жаль, шафран Гейфеля в Україні перебуває на межі зникнення. Місцеве населення в Колочаві не збирає квіти для продажу. Адже збирачі букетів зривають рослину разом із цибулинкою, що і призводить до стрімкого скорочення кількості карпатських шафранів. У Колочаві квіти пильно охороняються. За них відповідають місцеві заповідники та національні парки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цікаво для дітей: неймовірні факти про тварин та рослини України

Читайте також