Головна Релакс Для чого необхідний знак “Учбовий автомобіль”

Для чого необхідний знак “Учбовий автомобіль”

mamabook
217 Переглядів
авто

машина

Знак «Учбовий транспортний засіб» у вигляді чорної літери «У» у білому рівносторонньому трикутнику з червоною рамкою встановлюється на машини автошкіл, призначені для навчання водінню. Знак «Учень» призначений для інформування інших учасників дорожнього руху про те, що за кермом знаходиться учень, який ще не отримав водійське посвідчення. На особистий автомобіль після отримання водійського посвідчення такий знак не встановлюється.

Придбати учбовий знак для оснащення транспортних засобів автошкіл можна у компанії «Знак У». На сайті виробника можна переглянути наявний асортимент. Тут також можна ознайомитися з характеристиками різних знаків та актуальними цінами. Компанія спеціалізується на виготовленні знаків для автошкіл. Асортимент включає декілька видів виробів:

  • трикутник;
  • піраміду;
  • плафон.

Знаки виготовляються у вигляді світлових коробів. Виріб кріпиться на даху автомобіля за допомогою сильних магнітів. На магнітах наявне спеціальне покриття для захисту кузову від подряпин. Знаки оснащені світлодіодною підсвіткою, що забезпечує видимість у темний час доби.

авто

Транспортний засіб автошколи

Транспортні засоби автошкіл, які використовуються для навчання водінню, повинні мати наступне додаткове обладнання відповідно до діючих ПДР:

  • Знак «У». Може бути виконаний у вигляді наклейки та об’ємного короба на дах. Інформує інших водіїв про те, що автомобілем керує учень – особа без водійського посвідчення.
  • Дублювальні педалі інструктора. На місці інструктора встановлюються додаткові педалі зчеплення та гальма. Може також встановлюватись педаль газу.
  • Дзеркало заднього виду для інструктора.

Додаткові елементи керування необхідні для того, щоб інструктор міг контролювати процес та у разі необхідності брати на себе управління автомобілем. Знак «У» встановлюється тільки на транспортні засоби автошкіл. Встановлювати такий знак на власне авто після отримання водійського посвідчення не варто. Це може ввести в оману інших учасників дорожнього руху, що стане причиною виникнення аварійної ситуації.

Обмеження максимальної швидкості

На автомобіль водія початківця, який вже отримав водійське посвідчення, рекомендується встановити знак «Обмеження максимальної швидкості». Це знак з написом «70», що означає обмеження швидкості до 70 км/год. Таким знаком свої авто повинні виділяти водії, стаж водіння яких становить менше ніж 2 роки. Неформально такий знак часто називають «Недосвідчений водій». Його не варто плутати зі знаком «У», який призначений виключно для транспортних засобів автошкіл. Законодавством не передбачено відповідальності за відсутність такого знаку, але для підвищення рівня безпеки на дорозі рекомендується його використовувати.

Читайте також