Головна Здоров'я Дієта після видалення зубу мудрості: що можна і не можна їсти

Дієта після видалення зубу мудрості: що можна і не можна їсти

mamabook
56 Переглядів
зуби

зубиЩо їдять після видалення зубу мудрості, аби прискорити процес відновлення м’яких тканин? Дотримання певної дієти – це важлива лікарська рекомендація, яку не варто ігнорувати. Певні обмеження в раціоні на нетривалий період дозволяють пройти реабілітації без особливих ускладнень. Особливо необхідно дотримуватися правил у перші 2 доби після проведення хірургічного втручання. Проте слід знати, що якість видалення зубів та зведення ускладнень до мінімуму залежить від багатьох факторів, а не лише дієти. Обирайте досвідченого лікаря-хірурга та проходьте необхідну попередню діагностику. Сучасна стоматологія у Борисполі пропонує великий перелік послуг, зокрема й видалення зубів. У клініці ви зможете пройти повний комплекс обстеження на високоточному обладнанні.

Які напої та їжа заборонені після видалення?

Якщо пацієнту видаляли «вісімку», то на найближчі декілька годин заборонений прийом будь-яких напоїв і продуктів. Видалення молярів – це складна стоматологічна операція. Для зубів мудрості характерна певна анатомія. У них може бути 3-4 корені. Тож моляри надійно закріплені в пародонті, тому після екстирпації у м’яких тканинах залишається рана, яка може кровоточити до 48 годин. Аби лунка швидко загоїлася, в ній повинен сформуватися якісний кров’яний згусток. Потрапляння залишків їжі стає причиною розвитку патогенної флори. Що й призводить до нагноєння рани.

Скільки не можна їсти після видалення зубу мудрості?

Загальна лікарська рекомендація – це мінімум 2 години. Проте пацієнт може не вживати їжу 3-4 години, якщо знає, що в нього рани повільно загоюються. Вживати у цей час напої заборонено – навіть звичайну воду. Категорично не можна пити алкоголь. Це призведе до швидкого та тривалого розрідження крові, що посилить кровотечу. І доки не відбудеться детоксикація алкоголю в печінці (мінімум 8 годин), рана не буде затягуватися.

молоко

Що можна їсти після видалення зубу

У день проведення операції першою їжею повинна бути каша чи пюре. Обирайте продукти, які не потрібно добре жувати.

  • рідка кисломолочна продукція (йогурти, кефір, ряжанка);
  • рідка каша з маслом;
  • овочевий суп-пюре;
  • наваристий курячий бульйон;
  • картопляне чи нутове пюре;
  • рибне філе, приготовлене на пару.

Температура їжі та напоїв

Це окрема порада, на яку слід звернути увагу. Протягом перших 48 годин після операції не можна їсти гарячу їжу. Супи, чай, пюре слід вистудити майже до кімнатної температури. Продукти та готові страви з холодильника також заборонено вживати. Якщо плануєте пити йогурт чи кефір, то поставте їх у приміщенні заздалегідь, аби продукти нагрілися.

хумус

Що не можна їсти після видалення зубу мудрості

Перелік заборон достатньо великий. Відмовитися слід від страв із вираженими кислим, гострим, солоним смаками. Така їжа провокує подразнення слизової. Також на 2-3 дні слід відмовитися від газованих напоїв, солодощів, меду.

До забороненої відноситься будь-яка тверда їжа. Не можна сухарі, гранолу, горіхи, чипси. Також уникайте копченого м’яса та ковбасних виробів. Найкраща білкова їжа в перші дні після видалення зубів – це парові м’ясні чи рибні котлети, рибне філе, варені яйця.

Читайте також