Головна Здоров'я Чим шкідливий глютен для організму

Чим шкідливий глютен для організму

mamabook
73 Переглядів
хліб

хлібМедична статистика запевняє, що генетична схильність до непереносимості білку глютену зустрічається лише в 1% пацієнтів. Це захворювання має назву целіакія.

Але через надмірне використання клейковини в продуктах харчування ознаки целіакії сьогодні діагностуються в кожної третьої людини.

Ознаки непереносимості глютену:

  • Ураження стінок тонкого кишечнику.
  • Больові приступи після кожного вживання продуктів, які містять глютен.
  • Порушення роботи шлунково-кишкового тракту.
  • Зниження імунітету.
  • Здуття живота.
  • Хронічна діарея.
  • Погане засвоєння вітамінів та інших нутрієнтів.

Інші ознаки целіакії

Вторинні ознаки непереносимості глютену більш різноманітні та не пов’язані із роботою кишечнику. Тому діагностувати непереносимість клейковини дуже непросто. Інші симптоми целіакії – це частий головний біль невідомого характеру, проблеми з обміном речовин, дифузне випадіння волосся, постійні набряки. Більшість людей і лікарів навіть не здогадуються, що шкоду для здоров’я завдає саме глютен.

Непереносимість клейковини може не проявлятися до певного віку. Реакцію можуть спровокувати хвороби, пов’язані із різким падінням імунітету. Також непереносимість глютену часто проявляється після гормональної перебудови, наприклад, під час вагітності чи після пологів.

глютен

Прихована небезпека глютену

У складі глютену присутній протеїн гліадин. За своєю структурою він дуже схожий на луску нашої дерми, суглобів, щитовидної залози і навіть на нервові клітини. Гліадин – потужний провокатор харчової алергії, що провокує сильну імунну відповідь. Але в цьому процесі страждають і власні схожі за структурою клітини, проти яких організм також виробляє антитіла.

Непереносимість глютену відноситься до автоімунних процесів, коли організм починає «поїдати» власні клітини. Прояви автоімунних реакцій на глютен можуть бути непередбачуваними: у вигляді псоріазу на шкірі, запалень суглобів (артрит), синдрому дірявого кишечнику.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому гречка на вечерю шкідлива

плашка

Читайте також