Головна Здоров'я Чим можна заразитися, купаючись у річці чи озері

Чим можна заразитися, купаючись у річці чи озері

mamabook
93 Переглядів
літо

літоЯкщо під час купання в прісних водоймах вода випадково потрапляє в ніс чи рот, людина ризикує підчепити чимало небезпечних інфекцій.

Перелік паразитів

Окрім паразитів, які порушують роботу кишечнику, вода може стати причиною гепатиту А, холери, аденовірусу, поліомієліту.

За словами лікарів-вірусологів, купання в річці чи озері, у першу чергу, загрожує лямбліозом. Це одне із найпоширеніших інфекційних захворювань у людей. Потрапляють лямблії у воду через нечистоти, які туди зливаються.

Ще одна небезпека при купанні в прісній воді – ротавірусна інфекція. Зазвичай нею заражаються всі члени сім’ї відразу.

Не менш небезпечна така інфекція, як лептоспіроз. Або «воднева лихоманка». Її збудники потрапляють в людське тіло через порізи, потерту шкіру, слизові оболонки носа, очей, рота.

Ознаки лептоспірозу:

  • Сильний головний біль.
  • Підвищення температури.
  • Почервоніння очей.
  • Сильний біль у животі.
  • М’язовий біль.

паразити

Відпочинок коло фонтанів

Небезпека спостерігає не лише під час купання, але й контакту з водою фонтанів. Тут найчастіше людей спостерігає кампілобактеріоз. Інфекція проявляється у вигляді сильної інтоксикації, кишкового й шлункового болю.

Відпочинок на березі

На жаль, джерелом зараження може бути й пісок коло водойм. Якщо ви відпочиваєте на річці, то стеліть на землю підстилки, постійно дбайте про чистоту рук. Контакт із травою, землею, піском уздовж берега може стати причиною зараження глистами та розвитком сальмонельозу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 ознак, що у вашому організмі живуть паразити

Читайте також