Головна Здоров'я Чим корисний шоколад: пояснюють експерти Mrvegan.com.ua

Чим корисний шоколад: пояснюють експерти Mrvegan.com.ua

mamabook
76 Переглядів

Міркуємо про властивості улюбленого всіма кондитерського виробу разом з експертом магазину MrVegan.com.ua.

Чи повинен бути присутнім в раціоні при здоровому харчуванні і як часто?

Що корисного в шоколаді?

Шоколад, який можна купити в магазині еко продуктів MrVegan – не просто насолода. По-перше, він діє як м’який і безпечний тонізуючий засіб. Адже в ньому міститься алкалоїд теобромін, це речовина, яка бадьорить, і що саме головне – не викликає залежності. Також в какао-продуктах досить багато проантоціанидіна. Це потужні антиоксиданти – вони допомагають збільшити концентрацію «хорошого» холестерину в крові і зменшити вміст «поганого». Завдяки цьому знижується ризик розвитку серцево-судинних захворювань і атеросклерозу.

Корисний тільки гіркий

Говорячи про корисні властивості шоколаду, вчені мають на увазі тільки справжній гіркий шоколад, в якому багато какао-масла і сухих речовин бобів какао. Менш корисний молочний шоколад, в якому цих речовин менше. І тим більше ніякої харчової цінності не несуть шоколадні цукерки та інші кондитерські вироби, в яких тертий какао або какао-масло замінили іншими речовинами (наприклад, пальмовою олією).

шоколад

ВАЖЛИВО ЗНАТИ!

Гіркий шоколад – справжнє джерело корисних біологічно активних речовин. Існує безліч наукових даних про його позитивний вплив на організм, проте шоколад – не ліки, і тим більше не панацея. Це важливий інгредієнт збалансованого харчування людини.

Скільки шоколаду можна їсти на добу?

Не існує точної цифри, яка повинні бути оптимальна щоденна порція гіркого шоколаду. Це необхідно вираховувати індивідуально, залежно від норми споживання вуглеводів, жирів, білків. Їсти треба стільки, щоб не перевищити рекомендовану добову калорійність в 2000 ккал, але щоб раціон залишався збалансованим: нікому не принесе користі «дієта» з двох шоколадок і трьох пляшечок солодкого йогурту на добу.

Низькокалорійний шоколад

Незважаючи на всі корисні властивості, шоколад не можна назвати ідеальним продуктом дієтичного харчування – він висококалорійний (більш 500-540 ккал на 100 г), в ньому багато цукру і жирів. Тому зараз розробляються маложирні і низькокалорійні (до 300 ккал) продукти на основі гіркого шоколаду, в яких, тим не менше, будуть зберігатися всі найважливіші біологічно активні речовини какао.

Бажаємо Вам вибирати лише найкращий шоколад. Тоді вам гарантований гарний настрій і заряд бадьорості від якісного продукту.

Читайте також