Головна Здоров'я Чим корисні сублімовані ягоди та фрукти

Чим корисні сублімовані ягоди та фрукти

mamabook
77 Переглядів
чорниця

чорницяЗдавалось би, про користь фруктів і ягід сказано багато. Вміст вітамінів, флавоноїдів, ефірних олій, мінералів настільки різноманітний, що має позитивний вплив на всі органи й системи. Проте ми забуваємо, що цінність ці продукти харчування мають за декількох умов: якщо їх вживати щоденно і якщо порція буде достатньо великою. Приміром, у 100 г ягід чорниці міститься 300-400 мг антоціану, який необхідний для підтримки гостроти зору. Щоб отримати добову норму, слід щоденно з’їдати 1-1,5 склянки свіжих ягід!

Оскільки в умовах сучасного життя це неможливо, варто звернути увагу на сублімовану продукцію, яку виготовляє компанія Panfruit. На сайті виробника ви можете знайти великий перелік ягід та фруктів. Вони підходять для щоденного вживання та використовуються як декор, барвник чи смачний інгредієнт для кондитерських виробів. Зверніть увагу, продукція Panfruit – це сертифікована органіка. Тож це безумовний лідер корисних та смачних субліматів на ринку України.

Що таке сублімовані продукти?

Вони принципово відрізняються від звичної кураги чи родзинок. Адже для підготовки таких продуктів використовується спеціальна технологія сушки. У результаті отримують ягоди чи фрукти маленьких розмірів, які містять рекордну кількість корисних речовин. Важливо, що сублімація зберігає цінні нутрієнти, не змінюючи їхнього складу. Аби отримувати користь від продукту, достатньо з’їдати 2 столові ложки цільних субліматів чи порошку на день. У той час як ягоди та фрукти, висушені звичним методом, необхідно вживати у 3-4 рази більше.

барбарис

Особливості субліматів та їхні переваги

Такі ягоди, фрукти, овочі чи гриби пройшли процес ліофілізації. Цей метод використовує низькі температури і вакуум для видалення вологи. Сублімовані продукти зберігають більше смаку, аромату та поживних речовин порівняно із традиційним сушінням.

Чому сублімовані продукти більш корисні:

 • не містять барвників, ароматизаторів;
 • не потребують підсилювачів смаків;
 • сублімація застосовується до свіжозібраних продуктів;
 • у субліматів тривалий термін зберігання без втрати нутрієнтивної цінності;
 • у процесі зберігання не втрачають насичених кольорів і не деформуються.

смузі

Чим корисні сублімовані ягоди та фрукти

Оскільки сублімати не змінюють хімічного складу сировини, то вони мають той самий перелік цінних властивостей, що й свіжі продукти. А це означає, що сублімовані фрукти, ягоди варто вживати регулярно. Особливо вони корисні в холодні сезони, коли в природі відсутні органічні овочі, зелень, плоди. За що варто цінувати сублімати?

 1. Високий вміст вітамінів та мінералів. Вони багаті вітамінами C та K, а також вітамінами групи B. Також містять такі важливі мінерали, як калій, магній, селен.
 2. Антиоксиданти. Найбільш вміст цих речовин у ягодаї. Флавоноїди, антоціани, лікопіни допомагають боротися з вільними радикалами та зменшують окислення в організмі, захищають від раннього старіння. Тож сублімати можна вважати продуктами довголіття, краси.
 3. Захист серця. Деякі ягоди, зокрема ягоди годжі та червона смородина, пов’язані з покращенням серцево-судинного здоров’я, зниженням артеріального тиску та зниженням шкідливого холестерину.
 4. Стимуляція імунної відповіді. Вміст вітамінів C та інших антиоксидантів робить ягоди корисними для підтримки імунітету та захисту організму від інфекцій та захворювань.
 5. Підтримка шкіри. Антиоксиданти в ягодах можуть допомагати захищати шкірні покриви від шкідливого впливу вільних радикалів, сприяючи здоров’ю шкіри та запобігаючи передчасному старінню.
 6. Покращення функції мозку. Деякі дослідження показують, що антиоксиданти в ягодах мають високу цінність для профілактики деменції, зниження мозкової активності, пам’яті та концентрації.

Щоб отримати максимальну користь від сублімованих продуктів, їх рекомендується вживати 3-4 рази на тиждень. Важливо використовувати максимальне різноманіття, вживаючи різні ягоди та фрукти.

Читайте також