Головна Школярі Чому після зимових канікул знову не допускають нещеплених дітей до навчання: відповідь юриста

Чому після зимових канікул знову не допускають нещеплених дітей до навчання: відповідь юриста

mamabook
1484 Переглядів
щеплення

щепленняАдвокат Сергій Гула, який активно займається тематикою вакцинації дітей в Україні, оприлюднив важливу інформацію для батьків та педагогів у своєму відеоблозі. Знову з’явилися повідомлення, що в окремих містах після новорічних свят планують не допускати непривитих дітей до навчання в школах та відвідування дитячих садків. Наскільки ці дії місцевих органів є правомірними?

Сергій Гула запевняє: «Такі рішення є незаконними. На сьогодні немає жодних правових підстав, щоб обмежувати дітей у доступі до освіти. Директор освітнього закладу чи керівник місцевого органу можуть посилатися на офіційні листи з відповідних управлінь чи Міністерства. Але ці листи не є нормативними документами, тому директор школи не може керуватися у своїх діях цими розпорядженнями. Батькам варто пояснити керівництву навчального закладу, що керуватися слід профільним законодавством України про освіту. Зокрема, статтею 3, частиною 9, у якій кожному гарантується право на освіту в незалежності від стану здоров’я. Тож відсутність щеплення у дитини не може бути причиною заборони її доступу до навчання».

 

Що адвокат радить зробити батькам дитини:

  • Особисто поспілкуватися з керівництвом освітнього закладу та роз’яснити, що немає жодних законних підстав до недопуску дитини.
  • Якщо керівник закладу вимагає пройти лікарську консультативну комісію (ЛКК) та принести висновок про можливість відвідувати школу чи садочок, вам слід висловити відмову. Оскільки на сьогодні немає правових підстав, аби направляти здорову дитину на проходження ЛКК. Висновки ЛКК може давати лише про стан хворих дітей, а консультувати здорових не повинна.
  • У своєму відео адвокат Сергій Гула дає посилання на відповідне рішення суду, яким можуть керуватися батьки. І якщо директор школи відмовляється діяти згідно судового рішення, то батьки мають право викликати поліцію. Батькам обов’язково потрібно вимагати у працівників поліції скласти відповідну заяву про злочин та протиправні дії працівника освітнього закладу. Також директор школи повинен роз’яснити, на підставі яких документів він вчиняє подібні дії.
  • Подальші дії: вимагати від поліції протягом 1 доби внести зазначені вами дані в єдиний реєстр досудових розслідувань.
  • Не забирайте тимчасово дитину зі школи чи садочка. Батьки не повинні надавати жодних додаткових документів на право перебування дитини в освітньому закладі.

Більш детальні роз’яснення та алгоритм дій можна отримати, переглянувши відео юриста Сергія Гули.

плашка

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З квітня цього року проїзд по Україні стане безкоштовним для школярів

Читайте також