Головна Школярі 8 проблем, які створюють учителю шкільні екскурсії

8 проблем, які створюють учителю шкільні екскурсії

mamabook
5128 Переглядів
екскурсія

екскурсія

Недаремно кажуть: ініціативні будуть покарані. Ваше щире бажання організувати для учнів виїзні заходи зазвичай несуть безліч проблем та розчарування. З чим ви зіштовхнетеся, організовуючи польові уроки? І чи є варіанти рішення цих проблем? Підказки дає наш сайт Mamabook

1. Труднощі підготовки

Підготовка до польового виїзду інколи займає занадто багато часу – екскурсію можна планувати тижні, а то й місяць. Учителю доведеться зробити дзвінки для уточнення певної інформації, написати запити, скоординувати маршрут, організувати транспорт, вирішити питання з харчуванням. Необхідно розробити детальний план поїздки та самого уроку за межами школи.

Порада. Аби все пішло за планом, надайте учням максимально детальну інструкцію: алгоритм дій під час виїзду.

 

2. Пропущений навчальний день

В залежності від екскурсії, учні пропустять декілька уроків або весь навчальний день. І їм доведеться надолужити згаяне. Тому таких поїздок під час навчального року не може бути більше 2-3.

Порада. Сплануйте екскурсію в ті дні, коли мінімум основних предметів за розкладом.

 

3. Фінансове питання

Серед групи батьків завжди знайдеться декілька незгодних. У когось може не бути можливості оплатити екскурсію, в кожному класі є учні з неповних або багатодітних сімей. Саме вчителю доведеться шукати можливості, аби поїхали всі учні.

Порада. Неправильне рішення – це просити інших батьків заплатити більше, аби змогли поїхати всі учні. Правильне, але складне рішення – самостійно знайти вчителю спонсора (місцеву організацію, представника місцевої влади тощо).

 

4. Визначитися з помічниками

Ви не можете брати на себе відповідальність та самостійно їхати з дітьми. Вам потрібні помічники – надійні колеги чи батьки.

Порада. Запросіть на екскурсію декількох ініціативних мам, які сидять у декреті.

 

5. Ризики харчового отруєння

Виїзні екскурсії, які тривають понад 3 години, передбачають харчування дітей. У жодному випадку не ведіть їх до закладів громадського харчування. Ви серйозно ризикуєте.

Порада. Забов’яжіть батьків підготувати кожній дитині легку їжу, яка не псується. Або плануйте нетривалі екскурсії, щоб не довелося харчуватися.

 

6. Проблеми дисципліни

Навколо дітей буде стільки цікавого, вони будуть у невимушеній атмосфері, тому гарантовано чекайте проблем із поведінкою. Для вас екскурсія стане стресовою подією та зірваним голосом.

Порада. Заздалегідь обговоріть з учнями правила поведінки. Розробіть систему сигнальних знаків чи слів, на які вони повинні реагувати. Це повинні бути чіткі команди чи жести, після яких учні повинні помовчати, рушити з місця, зупинитися тощо. Подайте учням цю ідею як оригінальні правила дорожнього руху для їхнього класу, залучіть дітей до розроблення цих сигналів.

 

7. План «Б»

Пам’ятаєте фразу «Очікування свята завжди цікавіше, ніж саме свято»? Може виявитися, що підготовка була важкою, а екскурсія не виправдала ваших очікувань. Дітям нецікаво, вони розчаровані та без настрою.

Порада. Обов’язково розробіть запасний план на випадок провалу. Наприклад, ви підете в поле чи парк, розташований поруч з музеєм, аби провести урок творчості на траві. Чи пограти в цікаві ігри, інвентар для яких ви захопили заздалегідь.

 

8. Уникнути образ

Часто за станом хвороби чи з інших причин екскурсію пропускають декілька учнів. Ваше завдання – передати дітям знання, які ви намагалися донести під час польового уроку.

Порада. Попросіть учнів, які були присутні на екскурсії, підготувати командну презентацію та звіт про поїздку. Обов’язково використовуйте фото та відео.

 

Зворотний зв’язок

Коли будете повертатися додому, видайте кожному учню невеличку анкету, яку потрібно заповнити. Ваша мета – з’ясувати, наскільки сподобався дітям такий формат навчання та спілкування. Обов’язково передбачте місце, де вони зможуть написати власні побажання та рекомендації. Таким чином, кожна наступна поїздка буде цікавішою для всіх учасників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Патріотичні фізкультхвилинки-руханки для школярів і дошкільнят

Читайте також