Головна Дошкільнята 7 порад, як навчити дитину читати

7 порад, як навчити дитину читати

mamabook
349 Переглядів

Навчати дитину читанню можна з 5 років. Малюк уже готовий сприймати нелегку науку, також його вже варто потрохи готувати до школи. Чимало батьків поспішають навчити читати якнайшвидше. Проте в цьому процесі важлива не швидкість, а якість. Якщо змушувати дитину регулярно братися за книжку, то ви ризикуєте так і не привити любов до читання. Наш сайт Mamabook дасть 7 порад, як правильно та планомірно навчати читанню.

Порада 1. Купіть абетку без малюнків

Обирайте абетки з дуже великими літерами, але без картинок. Зображення не дають можливості дитині зосередитися на літерах. Не ускладнюйте дитині завдання та не купуйте розкішно оформленні абетки з гарно промальованим, але незрозумілим шрифтом із закарлючками.

Порада 2. Починає з голосних

Навчання читанню розпочинається з освоєння алфавіту. Спочатку вивчаються всі голосні. Ці звуки легше даються дітям для сприйняття, вимови та повторення. В українській мові існує 6 голосних звуків, які на письмі передаються 10-ма літерами:

А, О, У, Е, И, І, Я, Ю, Є, Ї

Щоб дитина почала читати, варто навчитися проспівувати голосні звуки. Разом із дитиною протяжно співайте: А-а-а-а-а-а, О-о-о-о-о-о-о, У-у-у-у-у…Такий урок навчання буде кумедним, отже, гарно запам’ятається дитині.

Порада 3. Перехід до приголосних та складів

Тепер можна назвати дитині декілька приголосних і разом із раніше вивченими голосними почати складати їх разом. Це вже етап читання по складах. Навчитися читати по складах завжди легше, ніж окремими літерами. Підбирайте для прочитування дуже прості слова: «мама», «ляля», «баба».

Порада 4. Складання слів

Після освоєння складів переходьте до прочитування слів з двома приголосними або з двома різними голосними: «тато», «коло», «Ліля». Коли цей етап чітко затверджений, з’являються добре знайомі трискладові слова: «молоко», «корова».

Порада 5. Систематичність

Займатися з дитиною потрібно регулярно, але по трішки. Для вас 15 хвилин – швидкий урок, а для дитини – повноцінна робота. Вивчення українських літер настільки ж складне, як і вивчення іноземної мови, адже дитина вперше бачить усі ці позначки на письмі. Дитячий мозок не здатен сприймати нову інформацію у великій кількості. І якщо ваші навчання будуть тривалими, виснажливими, то у дитини швидко з’явиться ненависть до читання.

 

Порада 6. Ігрові форми

Гра – найефективніший та найпростіший спосіб навчання. Обов’язково створіть або купіть ігрові картки з літерами, складами. Доберіть гарні картинки із буквами та зображенням предмету, тварини, назви яких починаються на ці літери.

Гарна ідея – роздрукувати безкоштовні пазли з українським алфавітом.

Як швидко запам’ятати літери:
  • Складання пазлів із зображенням букв.
  • Розмальовки у вигляді літер.
  • Картки з підбором потрібної літери в слово.

Порада 7. Вуличні уроки

Обов’язково в ненав’язливій формі закріплюйте з дитиною знання. Наприклад, кожен день може бути оголошеним днем певної літери абетки. Якщо сьогодні день букви К, то шукайте в усіх вивісках, вуличних рекламах, у написах на одязі заповітну літеру. Робити це можна на швидкість. Піддавайтеся інколи дитині, аби вона не втратила зацікавлення в процесі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Читаємо по складах: велика підбірка українських казок

Читайте також