Головна Школярі 7 найкращих ігор для знайомства учнів у 1 класі

7 найкращих ігор для знайомства учнів у 1 класі

mamabook
29675 Переглядів
НУШ

Для діток-першокласників перші місяці навчання в школі завжди є стресовими. Не всім вдається відразу адаптуватися до нового режиму та швидко знайти друзів серед однокласників. Наш сайт Mamabook підготував підбірку ігор, які допоможуть дітям швидко познайомитися. Також це чудові ідеї для проведення 1 тижня НУШ “Знайомство зі школою”.

Чому потрібно проводити ігри для знайомства:
 • Можливість швидко запам’ятати одне одного.
 • Розвиток комунікативних навичок у дітей.
 • Ігри можна проводити в якості розминки.
 • Учитель зможе вчасно виявити сором’язливих, мовчазних дітей.
 • Ефективний та простий спосіб згуртувати дітей, яким потрібно ще провчитися 4 класи.
 • Ці ігри підходять не лише для школи – використовуйте їх у літніх таборах та на дитячих іменинах.

Гра 1. Ми йдемо в похід

Це простий спосіб запам’ятати імена одне одного. Завдання – зібрати величезну кількість корисних речей, аби всім класом можна було вирушити в похід. Кожна дитина по черзі піднімається та озвучує однакову фразу:

«Мене звати…і я візьму із собою…»

Важливо! Це гра на пам’ять, асоціації та кмітливість. Дитина має право назвати лише той предмет, назва якого починається на ту саму літеру, що й його ім’я: наприклад, Катруся бере ковдру, а Світланка – сірники.

ПОРАДА. Гру можна проводити декілька разів протягом першого місяця навчання. Щоразу змінюйте тематику – ми йдемо до бібліотеки, їдемо на дачу тощо.

спальник

Гра 2. М’ячик

Усі діти стають у велике коло. М’яч вручається дитині, яка в журналі записана першою. Її завдання: чітко вимовити своє ім’я + назву тварини, з якою вона себе асоціює + передати за годинниковою стрілкою м’яча сусідові. Гра триває до того моменту, доки м’яч не опиниться у першої дитини в руках.

Гра 3. Чарівна коробка

На папірцях потрібно написати імена всіх дітей класу. Під час написання папірців кожна дитина піднімається зі свого місця, називає ім’я, а вчитель записує його на клаптику паперу. Папірці перемішати та скласти в коробку. Діти по черзі виймають записки. Завдання учня – згадати та вказати на однокласника з таким іменем.

Гра 4. Алфавіт знайомств

Учитель навмання каже будь-яку літеру абетки. Діти, чиї імена починаються на цю літеру, по черзі піднімаються та відповідають на 5 однакових запитань:

 1. Твоє ім’я.
 2. Прізвище.
 3. Улюблена страва.
 4. Улюблений мультфільм.
 5. Яких гурток відвідуєш?

 

Гра 5. Наввипередки

Цю гру краще провести на шкільному подвір’ї. Усі діти стають в одну лінію. Учитель відходить від них на 3-4 метри. Педагог ставить запитання. Усі діти, в яких відповідь на запитання «так» – роблять крок уперед. Якщо відповідь «ні» – стоять на місці.

Які запитання можна поставити:

 1. Кому з вас 7 років?
 2. Хто народився восени?
 3. Хто сьогодні робив ранкову зарядку?
 4. У кого є сестричка?
 5. У кого вдома є собака?
 6. Хто полюбляє танцювати?
 7. Хто вміє кататися на ковзанах?

Гра 6. Знаменитості

Діти піднімаються по черзі и називають відомих людей (акторів, співаків, ведучих тощо), з якими в них однакові імена.

Наприклад: «Привіт! Мене звати, як співака Винника», «А мене – як ведучу Никитюк» тощо.

музика

Гра 7. Галасливі тезки

Це чудова гра для 1 Вересня, коли діти вперше бачать одне одного. По команді вчителя діти повинні голосно почати викрикувати свої імена та шукати свою тезку серед однокласників. Усі діти з однаковими іменами повинні якнайшвидше зібратися в одну команду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 найкращих вуличних ігор та розваг для дітей

Читайте також