Головна Здоров'я 5 речей про коронавірус: пам’ятка батькам від Міністерства освіти і науки

5 речей про коронавірус: пам’ятка батькам від Міністерства освіти і науки

mamabook
832 Переглядів
мультики

КоронавірусСтаном на сьогодні відомо, що інфекція COVID-19 зареєстрована в 114 країнах, на коронавірус захворіло 120 000 людей та померло 4000 пацієнтів.

Аби вберегти свою родину, варто взяти до уваги важливу інформацію про коронавірусну інфекцію. МОН спільно із Міністерством охорони здоров’я розповідають про 5 важливих речей, які повинні знати батьки.

ПЕРШЕ

Інфекція передається переважно повітряно-крапельним шляхом від зараженої людини або через дотик до забруднених поверхонь.

ЯК ДІЯТИ:
 • Попросити дітей не підходити ближче ніж на 1 метр до людей, що кашляють, чхають або мають жар.
 • Нагадувати дітям про обов’язкове миття рук перед прийомом їжі та після відвідування вбиральні (мити руки потрібно щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук).
 • Попросити дітей утриматися від прийому їжі з загальних упаковок або посуду (горішки, чіпси, печиво та інші снеки), куди багато людей занурюють руки.
 • Просити дітей уникати привітальних обіймів і рукостискань, поки епідеміологічна ситуація не стабілізується
  посилити вимоги до вологого прибирання приміщень, очищення та дезінфекції об’єктів, яких торкається велика кількість людей, провітрювати приміщення.
 • Важливо уникати місць масового скупчення людей.

мультики

ДРУГЕ

Симптоми інфекції: кашель, біль у горлі, риніт, лихоманка, утруднене дихання, сухий кашель, чхання, біль у грудині; у деяких випадках – діарея або кон’юнктивіт. У складних випадках інфекція може викликати пневмонію. У деяких випадках ця хвороба може бути смертельною, однак переважно це відбувається з людьми середнього чи похилого віку, що мають супутні захворювання.

ЯК ДІЯТИ:

у разі підвищеної температури дитина має залишитися вдома до повного одужання та одразу отримати консультацію сімейного лікаря.

Коронавірус

ТРЕТЄ

Як правильно поводити себе в умовах поширення вірусу?

 • Мити руки щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук.
 • Під час кашлю або чхання прикривати рот і ніс паперовою хустинкою, яку потім необхідно викинути; чхати також правильно у згин ліктя.
 • Не підходити ближче ніж на 1 метр до людей, що кашляють, чхають або мають жар, уникати будь-якого тісного контакту з ними.
 • Не споживати сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.

коронавірус

ЧЕТВЕРТЕ

Маски не допомагають убезпечити себе від вірусу, вони допомагають лише в тому разі, коли маску носить хвора людина.

П’ЯТЕ

Наразі не існує жодних ліків для лікування чи запобігання коронавірусу. Будь-які пропозиції в Інтернеті про вакцини чи ліки – неправда.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Аби захиститися від коронавірусу, потрібно носити не маску, а перчатки

Читайте також