Головна Релакс 5 порад, як вибрати якісну газонокосарку

5 порад, як вибрати якісну газонокосарку

mamabook
69 Переглядів
газонокосарка

освещение

З настанням тепла власники дач та заміських будинків починають замислюватися про естетично привабливий вигляд газону. Адже це елемент ландшафтного дизайну, тож газон повинен бути доглянутим. Підтримувати його в чудовому вигляді від початку весни і до кінця осені неможливо ручної працею. Це виснажливо й недоцільно. Головними помічниками для заміських ділянок стають газонокосарки. Великий вибір моделей представлений на https://e-altsest.com/ua/. Ми ж підкажемо, як правильно обирати цей вид техніки, аби покупка була вдалою.

Порада 1. Визначіться з видом техніки

Для підстригання трави існує декілька видів садової техніки. І покупці, які не орієнтуються в цьому питанні, часто плутають моделі.

Які бувають види техніки для догляду за газоном:

  • Газонокосарка – техніка середніх габаритів, що рухається на колесах. Призначена для підстригання трави на рівному ландшафті.
  • Тример – механізм малої потужності, призначений для перенесення в руках. Тример використовується в тих випадках, коли слід зрізати траву на нерівній поверхні, у важкодоступних закутках.
  • Мотокоса – потужна конструкція, яка є більш надійною варіацією тримера. Призначена для скошування високої трави та оброблення нерівних ділянок.

Отже, оптимальним варіантом для дачі чи котеджу є саме газонокосарка. Різниця лише в технічних характеристиках моделей різних брендів.

Порада 2. Ширина скошування

Цей показник залежить від потужності двигуна газонокосарки. Чим він більший, тим швидше ви впораєтеся з підстриганням газону та зможете охопити велику площу за короткий проміжок часу. Проте широкий розмір ріжучого блоку стає перепоною для роботи в кутках, на поворотах. Тому обирайте середню ширину скошування. Це моделі з ріжучим блоком на 40-50 см.

газонокосарка

Порада 3. Висота скошування

Цей показник випливає з типу газону, з яким ви будете працювати. Наприклад, висота скошування в 5 мм необхідна для тенісного корту, а от професійне футбольне поле вимагає висоту в 2 см. Якщо ви займаєтеся звичайним газоном коло будинку, то висота трави допустима в 5-10 см. Саме за цим показником і обирайте відповідну модель.

Порада 4. Подрібнення трави

Функція, яка зустрічається в газонокосарках достатньо рідко. І зазвичай такі моделі недешеві. Подрібнення трави (створення мульчі) корисне, бо захищає грунт від випаровування, замерзання, притримує ріст бур’яну. Проте функція створення мульчі має значення лише при скошування обов’язково сухої трави (соломи), але не соковитої зеленої. Інакше мульча буде збиратися в грудочки, забивати коріння трави, утворювати нерівні поверхні на газоні. Тож для звичайного декоративного газону не потрібна косарка з функцією створення мульчі.

Порада 5. Виробники з довірою

На ринку представлений великий вибір газонокосарок з дуже широким ціновим діапазоном. Проте орієнтуватися слід на моделі від виробників з високою репутацією. Саме ті бренди, які спеціалізується на виготовленні садової техніки багато років: Bosch, Caiman, AL-KO, MTD, Daewoo, Karcher, Makita, Husqvarna LC.

Читайте також