Головна Релакс 5 порад, як правильно обирати чарки та стопки

5 порад, як правильно обирати чарки та стопки

mamabook
30 Переглядів
текила

текилаСеред базових предметів посуду чарки й стопки мають особливе значення. Їхнє застосування продиктовано певними правилами етикету. Адже це головні елементи сервірування на святковому столі. Вважається, що під певні види напоїв слід подавати й відповідні види ємностей. А пити віскі з келихів – справжній моветон. Зрештою, як і наливати вино в стопки. Обрати якісний посуд різних форм, розмірів і дизайнів ви можете на сайті https://mirok.com.ua/. Дізнайтеся, якими повинні бути чарки та стопки, а головне – які нюанси слід враховувати при покупці.

Призначення ємностей для напоїв

Чарки та стопки – невеликі склянки, які зазвичай призначені для розливу міцних алкогольних напоїв. Вони можуть бути виготовлені з різних матеріалів. Класичним рішенням вважаються скляні ємності. Більш презентабельно виглядає кришталевий чи фарфоровий посуд. Проте сучасні варіанти дизайну передбачають і виготовлення стопок, чарок із металу чи пластику. Це бюджетні та практичні рішення, оскільки їх можна брати в дорогу, на відпочинок серед природи.

Специфіка посуду

Чарки мають певний об’єм – вони не можуть перевищувати 30-60 мл. Правильне сервірування передбачає, що чарки будуть розміщені на спеціальних розносах. Вони можуть бути прикрашені візерунками, написами, лого компанії чи ресторану. Такий посуд часто обирають на подарунок.

Широкі чарки (рюмки) допускаються для подачі десертів. У них зручно сервірувати пудинги, муси, джеми, пошарові тістечка та торти («Наполеон», «Тірамісу»). Також чарки можуть використовувати для чіткого вимірювання сипучих чи рідких інгредієнтів, для розливу коктейлів-шотів. У каталозі магазину https://mirok.com.ua/ ви знайдете різні види посуду для подачі алкогольних напоїв.

подарок

5 порад для вдалої купівлі чарок і стопок

  • Матеріал. Скляні чарки найбільш популярні, оскільки вони прозорі та дозволяють оцінити колір, якість напою, відсутність домішок та осаду.
  • Розмір. При виборі слід враховувати, якому виду напоїв ви надаєте перевагу. Приміром, для горілки потрібні чарки на 50-60 мл, для текіли та рому – стопки на 30-40 мл.
  • Дизайн. Чарки можуть мати різноманітні форми – від простих, лаконічних до екстравагантних та оригінальних. Обирайте варіанти, які відповідають вашим уподобанням та загальній стилістиці кухонних аксесуарів.
  • Якість. Обирайте посуд відомих виробників, аби чарки прослужили не одне десятиліття. Це має особливе значення, якщо посуд купується в якості презенту.
  • Кількість. Для домашнього використання можна обмежитися 2-4 екземплярами, що виконані в єдиному стилі. Якщо обираєте на подарунок, то краще вручати набори з 6-12 чарок.

Що п’ють із чарок та стопок?

Традиційно цей посуд використовують для подачі міцного алкоголю: горілки, коньяку, текіли, рому. У різних країнах можуть подаватися свої місцеві напої, приміром, грап чи ракія.

Стопки мають більш широкий спектр застосування. Їх використовують для подачі лікерів, настоянок, абсенту, бренді, віскі, токайського вина та інших напоїв, що вживають дозовано.

Читайте також