Головна Краса 5 кроків до створення власного бренду косметики

5 кроків до створення власного бренду косметики

mamabook
32 Переглядів
Макіяж

Макіяж

Б’юті-індустрія стрімко розвивається. Це один із найпопулярніших та перспективних сегментів сучасного ринку. У світі чітко вимальовується декілька важливих тенденцій. По-перше, помітна масова відмова від пластичної хірургії на користь апаратної косметології та антиейджинг-косметики. По-друге, дедалі більше споживачів стають свідомими в своєму виборі. Тож eco-friendly продукція також має великий попит. По-трете, сучасні технології дозволяють піти далі: не лише запустити бізнес із продажу косметичних засобів, але й створити свій бренд косметики. В Україні на цьому спеціалізується компанія Veda Lab.

Як виглядає на практиці процес створення власної продукції та з чого розпочинається цей вид бізнес-діяльності?

Крок 1. Завдання для технологів

Розроблення будь-якої косметичної продукції стартує зі складання технічного плану. Він передбачає вибір типу продукції, приміром, крем чи сироватка, описує чітко цілі та призначення косметики. Адже від цього залежить, якою буде формула продукту, які компоненти стануть у ній базовими. Зазвичай косметичні засоби відразу ж розподіляють на категорії: омолоджуючі, протизапальні, зволожуючі, тонізуючі тощо.

Також технічне завдання може передбачати специфічні властивості продукції. Приміром, vegan-косметика, з акцентом на натуральних компонентах, засоби для алергиків тощо.

пипетки лабораторные

Крок 2. Створення рецептури

Виходячи із технічного завдання, розпочинається розроблення ексклюзивних формул. Склад продукції також залежить від сегменту. Чим дорожча продукція, тим чистіша формула, проте коштувати такі засоби будуть дорого. Важливо, що рецептура є унікальною для кожного виду косметики та не повторює аналоги конкурентів.

Крок 3. Тестові зразки

Будь-яке виробництво косметичних засобів передбачає їхнє тестування. Тож після розроблення формул будуть створюватися перші зразки продукції.

Чому важливо розробляти тестові варіанти косметики:

  • можливість оцінити текстуру;
  • можна визначити, як швидко досягається бажаний ефект від використання та заявити ці дані в рекламних компаніях;
  • на етапі тестування можна внести корективи та вдосконалити засоби;
  • можливість чітко підрахувати вартість виробництва.

косметика

Крок 4. Створення косметики

Як тільки технологи затверджують тестові матеріали із замовником, розпочинається етап виготовлення косметики. Цей процес контрольований. Із кожної партії технолог повторно перевіряє декілька зразків, аби підтвердити, що немає відхилень від розробленої рецептури.

Крок 5. Фасування продукції

Важливим етапом у розробленні власного косметичного бренду є зовнішній вигляд упаковки. Дизайн має значення, бо першим привертає увагу клієнтів. І лише потім покупці починають вивчати склад чи властивості продукти, що описані на етикетці. Важливо подбати про сучасний вигляд упаковки, ергономічність ємностей. Тара повинна бути не лише зручною, але й забезпечувати необхідну герметичність продукції.

Читайте також