Головна Релакс 3 рекомендації, як правильно обирати корм для котів

3 рекомендації, як правильно обирати корм для котів

mamabook
15 Переглядів
кіт

кітПовноцінний та якісний раціон – гарантія здоров’я, довголіття вашого улюбленця. Вже змалечку слід формувати збалансований раціон, розвиваючи у кошеняти правильні харчові звички. Меню господаря та кота не можуть збігатися. Не годуйте тварину з того, що зазвичай кладе на власну тарілку. Варто зазначити, що не існує універсальних котячих кормів. У різний період життя тварина потребує і різного раціону.

Які головні критерії слід враховувати, підбираючи корм тварині?

Зважайте на вік

Кошеня, яке росте, потребує великої кількості білків. Адже це будівельний матеріал для клітин і всього тіла. Зокрема, кіт буде рухливим, витривалим, адже на спеціальному кормі для кошенят формуються м’язи. Це життєвий тонус тварини.

Протягом усього життя котам необхідний корм із повним комплексом нутрієнтів, а саме:

  • білки, жири та вуглеводи (у правильному співвідношенні згідно віку та стану здоров’я);
  • спектр вітамінів;
  • мінерали (мікро- й макроелементи);
  • Омега-3 жирні кислоти.

До речі, у період вагітності та вигодовування малюків кішці потрібно більше вуглеводів, жирів. Це дасть можливість сформувати якісне поживне молоко, а сама матуся буде швидко відновлюватися після пологів. Корм із відповідними помітками ви також можете підібрати в зоомагазині, орієнтуючись на вік і життєвий стан тварини.

кіт

Рівень активності

Кіт, який регулярно гуляє на вулиці чи бере участь у виставках, змаганнях, має отримувати принципово інший корм від їжі кота, який постійно лежить вдома. Чим більше фізична активність тварини, тим більшою повинна бути й енергетична цінність корму.

Поживний вміст їжі визначається певним співвідношенням вуглеводів, жирів і білків. При мінімальних навантаженнях слід уникати високовуглеводної їжі. Для кота це енергія, яка не витрачається, а лише стає причиною надмірної ваги.

Індивідуальний підхід

Це важливий критерій вибору, оскільки коти – тварини з особливим норовом. У кожного свій характер і вподобання. Господарю доведеться враховувати той фактор, що в кота є корм з улюбленим смаком. Чи навіть корми лише певної групи виробників. Беріть це до уваги і пропонуйте тварині різні варіанти. Якщо у вашому розпорядженні корми відразу декількох авторитетних брендів, то це лише урізноманітнить раціон вашого улюбленця.

Читайте також