Головна Школярі 12 життєво необхідних речей, яких батьки повинні навчити дитину

12 життєво необхідних речей, яких батьки повинні навчити дитину

mamabook
1117 Переглядів

До виховання дитини потрібен індивідуальний підхід. Проте нерідко ми виховуємо дітей, спираючись на власний світогляд та життєвий досвід, бажання, нереалізовані мрії. Але психологи радять зосередитися на прививанні базових цінностей – тих важливих аспектів, які, в першу чергу, допоможуть виростити гарну людину. Які це навички – підкаже на сайт Mamabook.

1. Чарівні слова

З них починається знайомство з людини. Дуже часто навіть при наявності вищої освіти сучасним людям не вистачає елементарного виховання. Закладіть фундамент гарних манер, який обов’язково в майбутньому піде дитині лише на користь.

2. Повага до старших

Спочатку дитина не поступається місцем у транспорті та постійно перебиває дорослих під час розмови. У в недалекому майбутньому такі вчинки переростають в неповагу до своїх батьків. На старості років ризикуєте побачити в своїй дитині черству та байдужу людину.

3. Чесність

Риса характеру на вагу золота. Вчіть дитину завжди казати правду, навіть якщо це «незручно» іншим. Чесність допоможе дитині в майбутньому знайти вірних друзів та застрахує від складних життєвих ситуаціях, породжених брехнею.

дівчинка

4. Практичність

Не зрощуйте дитину з думкою про бідність. Не варто плутати речі: «заощадливість», «економність» та «практичність» принципово відрізняються. Виховуйте дитину, яка не буде тринькати гроші на вітер, буде знати їхню ціну та завжди робити фінансово обґрунтовані вчинки.

5. Захист свого особистого життя

Привчайте дитину не розмовляти багато про сімейні справи, особисті стосунки. Навчіть не виносити особисту інформацію за межі дому та не світити власними успіхами в соцмережах. Поясніть дитину, що навколо багато заздрісників, шахраїв, тож завжди потрібно бути пильною та стриманою людиною.

 

6. Прививайте вдячність

Дитина повинна вміти цінувати допомогу, отриману від інших людей. Також мати чітке розуміння, що допомога – це не лише гроші. Інколи в житті немає нічого кращого, ніж обійми чи гарні слова, за які завжди потрібно бути щиро вдячним.

7. Доброта

Не важливо, скільки грошей у тебе в кишені, будь доброю та чуйною людиною. Дитина зрозумієте такі поняття на прикладі простих учинків батьків: годування птахів узимку, допомога притулкам з тваринами, оплата покупок незнайомої бабусі на касі в магазині.

8. Упевненість в собі

Безліч проблем у дорослому житті починаються з дитячої невпевненості. Ми часто не вміємо казати «НІ», бо нам цього не привили. Ми часто боїмося нагрубити комусь чи постояти за себе фізично. Відчуття страху дитина повинна побороти з перших років життя. І це – запорука її успіху в майбутньому.

9. Далекоглядність

Завжди розповідайте дитині, до чого в майбутньому призводять її вчинки. Наприклад, не прочитав перелік творів на літні канікули – через рік отримав дуже низьку річну оцінку з літератури.

шахматы

10. Наполегливість

Не покладати рук, не змінювати своїх рішень на середині дороги, не здаватися, коли важко фізично та емоційно, – ось важливі навички, які батьки повинні передати дитині.

11. Самостійність

Нерідко батьки дають дитині гіперопіку. Спочатку дитина не може сама одягнутися, потім – виконувати домашнє завдання, у дорослому віці – заробляти собі на проживання. Знайте міру в турботі за дитиною, давайте можливість для самостійних вчинків і рішень.

12. Уміти програвати

Виховувати лідера, самодостатню особистість – це непогано. Проте варто врахувати і можливі наслідки. Дитина не може бути завжди і в усьому №1. Тож підготуйте до можливих поразок і заздалегідь навчіть їх правильно сприймати. Нехай дитина оцінює їх як досвід, який дає нові можливості для розвитку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 75 важливих запитань дитині, які змінять її життя на краще

плашка

Читайте також