Головна Здоров'я 10 причин появи зубного нальоту

10 причин появи зубного нальоту

mamabook
71 Переглядів
стоматолог

стоматологНаліт на зубах у вигляді липкої непрозорої плівки – поширене явище. Адже утворюється він через накопичення мертвих і живих бактерій. Аби зубний наліт не затвердів, його слід систематично видаляти. Інакше утвориться каміння на зубах. І це вже серйозна проблема, пов’язана з гігієною та здоров’ям порожнини рота. Відома зубна клініка у Львові «HAVRYK DENTAL CLINIC» спеціалізується на естетичній стоматології. Тут можна виконати профілактичні стоматологічні послуги, які направлені на збереження цілісності зубів та професійний догляд за ротовою порожниною. Дізнайтеся, які причини виникнення зубного каменю та які найкращі профілактично-лікувальні заходи.

Чому необхідно видаляти зубний камінь

Осідаючи на зубах, камінь провокує розвиток серйозних захворювань – гінгівіт, пародонтит. Якщо видалення зубного нальоту самостійно виконати можна, то провести видалення каміння з зубів у домашніх умовах не вдасться. І в майбутньому ця проблема може призвести до естетичного дефекту – помітне затемнення емалі або втраті одного чи кількох зубів. Тож для білосніжної здорової посмішки вам слід виконувати гігієнічну чистку із видаленням каменю, а також професійне відбілювання зубів. Лише комплексні заходи дозволять вам отримати вигляд зубів, про які ви міряли.

зуби

Як часто видаляти каміння

За статистикою, кам’яний наліт на зубах діагностують у 74% пацієнтів. Зняття каміння з зубів є вже не профілактичним, а терапевтичним заходом. Лікарі-стоматологи ралять проводити цю процедуру раз у 6 чи 12 місяців: частота залежить від індивідуального стану зубів. Якщо чистка від зубного каменю була проведена невчасно, то процедура буде болісною й нерідко вимагає анестезії.

Чому утворюється зубне каміння

Базова причина – недостатня гігієна порожнини рота. Пацієнти можуть чистити зуби неправильно або виконувати цю процедуру рідше, ніж двічі на день. Невдало підібрані засоби для чищення зубів та догляду за ротовою порожниною також прискорюють утворення нальоту, який перетворюється на каміння. Тож навіть якщо ви не скаржитеся на біль у зубах, ваша стоматологічна клініка повинна відвідуватися регулярно з метою профілактичних оглядів і процедур.

10 можливих причин утворення каміння:

  • У раціоні переважають вуглеводи, цукри, солодкі газовані води.
  • Патології органів шлунково-кишкового тракту, який є джерелом патогенної мікрофлори.
  • Недостатня кількість твердої їжі в раціоні.
  • Постійне куріння.
  • Вживання алкоголю.
  • Раціон із недостатньою кількістю нутрієнтів.
  • Тривалий або частковий прийом антибіотиків.
  • Побічний ефект від лікарських препаратів.
  • Підвищене виділення слини.
  • Присутність у звичній їжі великої кількості барвників.

ліки

Профілактика зубного каменю

Передбачає виконання комплексних заходів. Слід дізнатися в стоматолога, яке правильно чистити зуби та які щітки обирати. Після кожного прийому їжі слід ополіскувати ротову порожнину, використовувати зубну нитку. І також не забувати про необхідність планових консультації та оглядів у стоматолога.

Читайте також