Головна Дошкільнята 10 найкращих конкурсів до Дня матері за участю батьків та дітей

10 найкращих конкурсів до Дня матері за участю батьків та дітей

mamabook
23026 Переглядів
Мама

Мама

День матері в Україні святкується щорічно у другу неділю травня. До цього свята у дитячих садочках та школах проводяться цікаві заходи. Аби залучити до святкового концерту батьків, варто внести до сценарію цікаві конкурси.

Наш сайт Mamabook підготував оригінальні ідеї розваг для дорослих і дітей.

Конкурс 1. Як добре ти знаєш свою маму?

Обирається 2-3 команди. Це дитина та її мама. Кожній мамі видають аркуші паперу та маркер. Ведуча по черзі ставить однакове запитання усім дітям. Запитання стосується їхніх мам. Мами у цей час пишуть відповідь на аркуші, аби діти їх не змогли прочитати. По черзі діти відповідають, а мами показують, що написано на папері. За кожну правильну відповідь команда отримує 2 бали. Рахунок можна вести до 20 очок.

Які запитання можна поставити:
  • Яка улюблена страва мами?
  • Скільки мамі років?
  • Яке було прізвище мами до одруження?
  • Як звати найкращу подругу матусі?
  • До якої країни мріє поїхати мама?
  • Який улюблений матусин фільм?
  • У якому місті мама ходила до школи?
  • Яке у матусі хобі?
  • Який улюблений мамин співак?
  • Яка улюблена казка матусі?

Конкурс 2. Упізнай маму

До участі запрошується 5-7 команд: мама та її дитина. Діткам зав’язують очі стрічкою, усі матусі сідають в один рядок. Кожній дитині дають на виконання завдання рівно 1 хвилини. За цей час вона повинна торкнутися до рук кожної жінки. І сказати правильно, де ж були мамині долоні?

Конкурс 3. Похвала мамі

Для участі в конкурсі формується 2-4 сімейні команди. Це повинні бути представники родини – тато та син. Кожній команді на виступ дається рівно 1 хвилина. За цей час тато з сином повинні сказати якнайбільше гарних слів про свою маму (дружину). Приймається лише відповідь у формі одного слова, а не фрази чи речення. Наприклад: розумна, гарна, працьовита, усміхнена тощо.

Суддя підраховує кількість правильних відповідей від кожної сімейного тандему. 1 правильна відповідь = 1 бал. Перемагає та команда, яка набрала найбільшу кількість балів.

 

Конкурс 4. Супермама

До участі в конкурсі запрошуються лише мами. Їхнє завдання – написати весь шкільний розклад дитини на тиждень. Перемагає та матуся, яка зробила найменше помилок.

Конкурс 5. Що матусине?

Серед гостей обирається 5 матусь, у яких є із собою сумочка. Їхні дітки виходять із зали, а цей момент кожна з матусь повинна дати 5 будь-яких своїх речей (помада, дзеркальце, шарф, записник, браслет тощо). Речі складаються на один стіл. Кличуть дітей, яким потрібно за 1 хвилину знайти речі своєї матусі. Перемагає син або дочка, які зробили найменше помилок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 50 віршиків на випускний у дитячому садку про вихователів, батьків, дітей

 

Конкурс 6. Вгадайте запитання

До участі запрошують 5 команд – мама та її дитина. Усіх діток відводять в іншу кімнату та ставлять їм різні запитання, записуючи лише відповіді. Коли діти повертаються до зали, матусям озвучують лише відповіді їхніх дітей. Завдання матусь – вгадати, яким було запитання. Це команда гра – матусі змагаються проти дітей. Перемагають діти, якщо матусі дали менше правильних відповідей, ніж кількість запитань.

Приклад

У дітей запитали: «Який подарунок вручив татусь вашій мамі на Новий рік?»

Відповіді: «косметику», «парфуми», «шарф», «намисто», «гроші»…

Конкурс 7. Мама + тато

У цьому конкурсі потрібно задіяти татусів та матусь. Обирається серед глядачів 5 пар. Заздалегідь підготуйте роздруковані фото усіх учителів дітей класу чи паралелі, а також директора, завуча. Батькам показують фото педагога. Їхнє завдання – якнайшвидше вказати, як звати учителя та який предмет він викладає. Перемагає команда з найбільшою кількістю правильних відповідей.

Конкурс 8. Зразковий тато

Це чудовий конкурс для дитячого садочка. Обираються 5 татусів, їм зав’язують очі. Потрібно обрати батьків за принципом, щоб у всіх була дитина однакової статі – в кожного з них син або дочка. Бо так їх важко упізнати. Далі діти по черзі розповідають коротенький віршик. Завдання батьків – вгадати, під яким номером виступав їхній синок чи дочка.

Конкурс 9. Намалюй маму

Конкурс для дошкільнят. Обирається 5 пар – мами та їхні дітки. Мами відвертаються, а малюки швидко малюють портрети. Завдання мам – відгадати, на якому малюнку вони зображені.

Конкурс 10. Сімейні покупки

До участі запрошуються тато та його дитина. Формується 2-3 команди. Завдання конкурсу – принести правильні покупки для святкової вечері. Татусям видають списки із 5 пунктів. На протилежному боці зали на столі лежить купа товарів. Поруч стоять діти. Кожен батько мовчки, лише за допомогою жестів, повинен пояснити своїй дитині, який товар взяти. Наприклад, булка, банан, яблуко, картопля. Перемагає команда, яка найшвидше зібрала кошик.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 50 дитячих віршиків до Дня матері

плашка

Читайте також