Тест ЗНО: упізнайте видатних діячів культури, освіти, політики по фото й підказках

mamabook
47967 Переглядів
Головна Історія Тест ЗНО: упізнайте видатних діячів культури, освіти, політики по фото й підказках

У тестах ЗНО з історії України щороку є запитання на знання візуальних об’єктів. Цей онлайн-тест від Mamabook допоможе легко запам’ятати фото видатних українців – діячів культури чи активних учасників громадсько-політичного життя.

Також фото супроводжує важлива інформація про основні віхи життя, творчості видатних українців.

Цей тест буде цікавим не лише випускникам, але й українцям, які хочуть перевірити свій рівень знань з історії, літератури.

0%
0

Тест ЗНО: упізнайте видатних діячів культури, освіти, науки по фото й підказках

1 / 16

«Світ ловив мене, але не спіймав» - вислів відомого філософа, гуманіста, просвітителя, педагога. Автор творів «Сад божественних пісень».
Question Image

2 / 16

Автор української абетки, букварика і читанки «Граматика», першого історичного роману «Чорна рада». Один із засновників Кирило-Мефодіївського братства (1846 р.).
Question Image

3 / 16

Видатний кіноактор, сценарист. Режисер фільму «Вавилон ХХ» (1979 р.). Головні ролі зіграв у стрічках «Тіні забутих предків», «Пропала грамота», «Білий птах з чорною ознакою».
Question Image

4 / 16

Етнограф, історик, географ. Автор віршу «Ще не вмерла Україна». У 1873 р. був управителем справами Південно-Західного географічного Російського товариства.
Question Image

5 / 16

Оперна співачка з Галичини, яка здобула всесвітню славу. У 1893 р. дебютувала на сцені Львівської опери. З 1895 р. виступала в усіх великих операх Європи та Америки.
Question Image

6 / 16

Один з найвизначніших дослідників Сходу, письменник, поліглот. Знав 68 мов. Автор збірки поезій «Пальмове гілля», першої у світі історії арабської літератури в 5 томах. Був закоханий у Л. Українку.
Question Image

7 / 16

Гетьман Правобережної України, у 1668 р. гетьман обох боків Дніпра. У 1672 р. підписав Бучацький договір. Гетьманування, котре припало на добу Руїни, провів у постійних війнах.
Question Image

8 / 16

Вірменський, український кінорежисер. Екранізував «Тіні забутих предків» у 1964 р. Стрічка принесла йому всесвітню славу.
Question Image

9 / 16

Прозаїк, критик, справжнє ім’я –  Біличенко Олександр. Найвідоміші твори: «Людина і зброя», «Собор», «Тронка», «Прапороносці».
Question Image

10 / 16

Один із засновників Кирило-Мефодіївського братства (1846 р.), автор «Книги буття українського народу». Видатний історик, етнограф, прозаїк, поет, громадський діяч.
Question Image

11 / 16

Поетеса, драматург, прозаїк, перекладач, публіцист. Справжнє ім’я – Лариса Петрівна Косач-Квітка.
Question Image

12 / 16

З початку XVII ст. архімандрит Києво-Печерської лаври, 1632–1647 рр. – митрополит Київський і Галицький. Заснував Лаврську школу.
Question Image

13 / 16

Природознавець, філософ, засновник вчення про ноосферу. У 1918 р. його обрали першим президентом Української Академії наук. Зображений на банкноті 1000 гривень.
Question Image

14 / 16

Поет-шістдесятник. Помер молодим у 28-річному віці. Автор збірок віршів «Тиша і грім», «Земне тяжіння».
Question Image

15 / 16

Лідер Народного Руху за часів незалежної України. У 1967 р. підготував збірку «Лихо з розуму», яку відзначено премією міжнародної журналістики. За це був заарештований і засуджений до 3 років суворого режиму.
Question Image

16 / 16

Засновник нової української літератури. Письменник, поет, драматург, військовий. Автор «Енеїди», п’єс «Наталка Полтавка» і «Москаль-Чарівник».
Question Image

підрахунок результатів

реклама

Ваш бал

0%