Які тварини змінюють колір на зиму: фото та опис

27.09.2018

заєць, заяц, животные Наш сайт Mamabook розповість, чому деякі тваринки одягають на зиму шубки. І як вони виглядають у теплі пори року, а як – взимку.

Навіщо тварини змінюють свій колір
Це властиво тваринкам, які захищаються від хижаків. Улітку та навесні хутро таких тварин нагадує траву, листя, кору дерев. Вони ховаються від хижаків, повторюючи колір середовища навколо. А як їм бути взимку, аби не виділятися на фоні снігу? От тому природа і допомагає травоїдним тваринкам – вони міняють шубку на білий колір.

Та це не все. Нова шубка ще й тепліша, густіша, що допомагає легко перенести міцні морози у зимовий період.

Дізнайтеся, які тваринки отримують узимку новий колір шерсті.

ЗАЄЦЬ

У наших лісах мешкає заєць-русак. Коли тепло, він сирий та непримітний. Це справжній майстер маскування. Так він ховається від своїх лютих ворогів – вовка чи лисиці. Маленьких зайченят також вистежують хижі птахи. Такі, як шуліки чи яструби. Серед сухої трави та опалих гілочок зайченяти зовсім непомітні зі своєю сірою шубкою. Узимку наш русак майже весь стає білосніжним, окрім вушок та голови.

заєць, заяц, животные

 

БІЛКА

Ця прудка руденька красуня узимку боїться нападу яструбів та куниці. Щоб сховатися від ворогів, білки узимку змінюють рудий колір хутра на блідий сірий. Так вона залишається непомітною серед стовбурів та гілочок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 найстаріших дерев України (відео)

белка, животные, лес

белка, животные, лес

 

ГОРНОСТАЙ

Це маленьке та гарне звірятко в Україні мешкає майже по всій території. Горностая можна знайти в степах, лісостеповій зоні. Немає цієї тваринки лише в Криму та в Запорізькій, Донецькій областях.

Улітку звірята бурого кольору, з рудим відтінком. Животик у нього жовтенький, білуватий. Коли настає зима, тваринка стає білосніжною. Вона настільки непомітна на білому сліпучому снігу, що видно лише її чорні, наче гудзики, блискучі очі.

горностай, животные, ласка

горностай, животные, ласка

ВОВК

Здивовані? Хитрі хижаки також змінюють свій колір. Темно-сірий, навіть бурий вовк улітку стає біло-сірим узимку. Йому немає від кого ховатися. Навпаки, він стає світлішим, аби ховатися від тваринок, на яких планує напасти. Так вони його не можуть помітити здалеку.

волк, вовк, животные, лес

волк, вовк, животные, лес


Украинский сайт для родителей и детей Mamabook.com.ua.
Копирование материалов разрешено только с открытой ссылкой на наш портал!


Вернуться в раздел: "От 6 и старше"
Вернуться на: Главную страницу