Головна Школярі Як збирати та оформлювати шкільний гербарій

Як збирати та оформлювати шкільний гербарій

mamabook
1762 Переглядів

гербарій, алікація, квіти

Гербарій – дуже корисне практичне заняття для дітей, особливо школярів. Вміти систематизувати інформацію, знання з ботаніки, кропітка робота, наполегливість – ось той мінімум, які дитина отримує при роботі над гербарієм, пише сайт womanbook.com.ua

Провести шкільні канікули можна з користю для дитини – допомогти їй отримати нові знання у ці-кавій формі, а також підказати, як правильно зробити гербарій для школи. Якщо дитина буде самостійно виконувати це завдання, то вони їй може здатись нудним і непотрібним. Тут допомога батьків дуже необхідна. Ви будете спілкуватись з дитиною, разом збирати рослини та разом вчитись чомусь новому. А ми дамо поради, як правильно зібрати та зробити гербарій.

Що таке гербарій
Для початку, нагадаємо, що таке гербарій. Це альбом із засушеними рослинами. Більш прості гербарії передбачають просо вклеювання зібраних рослин на сторінка. А от складні та цікаві гербарії це як енциклопедія, створені та проілюстрована власноруч. Гербарій можна систематизувати. Наприклад, збирати лише рослини одного виду – польові квіти, лісові рослини, городні рослини, зібрані в садку.

У складному гербарії йде деталізована інформація. По-перше, всі рослини збираються і подаються за одним принципом: наприклад, до кожної рослини подається квітка, листя та насінина. Також вручну дитиною пишеться опис – назва рослини, місце зростання, рід та родина, тривалість життя, умови зростання, період цвітіння та плодоносіння тощо.

Збираємо рослини на гербарій
Для збору рослин потрібно підготувати ємності, які дозволять транспортувати їх, не пошкоджуючи зібрані екземпляри. Візьміть відерце або великі пакети з кліпсами, які використовуються для харчових продуктів.

Якщо рослина невелика, то її зрізають під корінь ножицями. Акуратно покладіть в ємність. Ви по-винні зберегти максимально природній вигляд рослини. Наприклад, кущик суниць. Якщо стебла зігнуті – не вирівнювати їх, а сушити в такому ж вигляді. Не зрізати сухі стебла чи діряві, пошкоджені листочки. Покажіть природний вигляд екземпляра. Якщо в гербарії плануєте включити лише дерева, то окремо в файли збирайте з кожного екземпляра листя, насінини, суцвіття. Все відразу сортуйте та підписуйте під час збору, аби вдома не довелось ломати голову, на якій рослині ви це зрізали.

Намагайтесь не збирати екземпляри хаотично, спонтанно. Заздалегідь сплануйте вдома список рослин, які вас цікавлять. Разом з дитиною вивчіть їх на фото, дізнайтесь, де вони ростуть. Тоді під час пошуку дитина сама зможе виконати більшу частину роботу і буде володіти необхідними знаннями.

гербарій, аплікація, листя

Як сушити рослини для гербарія
Відібрані частини рослин потрібно перекласти сухими аркушами або сторінками з газети, журналу. Зверху покласти прес – книжки, наприклад. Кожні 2 дні вам варто перевіряти, як сохнуть рослини. Якщо газетні сторінки вологі, рослини потрібно перекласти новими сухими аркушами. Якщо цього не зробити, то рослини зіпсуються, поцвітуть, буду загнивати. Рослини сохнуть тривалий період, залежить від розмірів – від тижня до трьох.

Оформлення гербарія
Приступайте до зборки гербарія. Спочатку приклейте рослини до аркушів. Краще взяти чистий аль-бом для малювання – і на його сторінках розміщувати по 1 рослині, залишити місце на сторінці для опису. Рослину можна приклеїти ПВА, а також можна скріплювати прозорим скотчем. Рослина повинна бути витягнутою, не зморщуватись. Також можна покрити плотною прозорою плівкою, якою покривають фото в фотоальбомах. Також дитина повинна самостійно написати короткий опис до кожної рослинки.

Варто час від часу переглядати ваш готовий гербарій, щоб дитина оновлювала в пам’яті нову інформацію. І до школи вона прийде з новими знаннями. Дуже важливо, аби дитина приймала участь у створенні гербарія і отримувала навики, а в школі змогла зробити розгорнуту доповідь.

ручкаНа фото: ручка-ліхтарик з написом «Улюблений син» — світиться під час письма (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Читайте також