Як не заразитися сальмонельозом

07.07.2018

перепелиные яйцаСальмонельоз – це небезпечне інфекційне захворювання, яке уражає кишечник та інші органи шлунково-кишечного тракту. Збудник сальмонельозу – бактерія сальмонела. І найчастіше зараження проходить через яйця.

Наш сайт Mamabook підкаже, як не заразитися сальмонельозом при вживанні яєць у їжу.

Сальмонела є лише в сирих яйцях?
Так, це твердження правильне. При термічній обробці (варені або смажені яйця) бактерія гине. Тому важливо просмажувати яйця повністю – їсти омлет або глазунню, яка була обсмажена з двох сторін. Також яйця потрібно варити вкруту. Небезпеку представляють сирі яйця, які можуть використовувати для багатьох соусів (домашній майонез) та кремів у кондитерських виробах.

Сальмонели немає у перепелиних яйцях?
А це твердження неправильне. Чомусь прийнято вважати, що хворіють сальмонельозом лише кури. Насправді джерелом зараженими сальмонели можуть бути й курячі, й перепелині яйця.

Сальмонела є лише в старих яйцях?
Частково це твердження правильне. Справа в тому, що зараження проходить не через яйця, а через виділення, які на них залишають хворі кури. Адже часто яйце вимазано слизом та послідом. І якщо птах хворий, то і яйце покрите виділеннями з бактеріями. Але в свіжих яйцях міцна шкаралупа, яка захищає вміст від проникнення бактерії. Із часом шкаралупа стає рихлою, пористою – і бактерія проникає всередину яйця. Тому дійсно – свіжі яйця безпечні.

Як уникнути зараження?
Дуже проста та ефективна порада – мийте яйця милом перед тим, як використовувати. Не полінуйтеся помити яйця, а потім поставити варити або розбивати для подальшого обсмаження, використання в тісті та інших стравах.

Будьте здорові!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 корисних звичок для вашого здоров’я


Украинский сайт для родителей и детей Mamabook.com.ua.
Копирование материалов разрешено только с открытой ссылкой на наш портал!


Вернуться в раздел: "ЗДОРОВЬЕ"
Вернуться на: Главную страницу