Головна Малюки В якому віці можна садити малюка

В якому віці можна садити малюка

mamabook
163 Переглядів

банан, ребенок, ест, дитинаПедіатри радять не поспішати з фізичним розвитком дитини. Як то кажуть, всьому свій час. Тож привчати сідати теж потрібно в певний вік, не поспішаючи.

У віці 5-7 місяців більшість дітей починає сідати. Для цього карапузи намагаються зайняти сприятливу позицію, спертися на щось або когось. Вони явно насолоджуються своїм новим досвідом, адже він дозволяє їм бачити набагато більше цікавого.

Вважається, що спеціально саджати малюків не можна, це може привести до деяких проблем зі здоров’ям. Однак, що робити, якщо дитина 9 місяців наполегливо відмовляється сідати? Присаджувати малюка штучно чи все-таки чекати, поки він зробить це самостійно?

Чи потрібно садити малюка до 6 місяців?
Педіатри і ортопеди категорично проти того, щоб батьки штучно садили малюка до 6 місяців. Інша справа, коли чотиримісячний малюк самостійно під час гри або занять з мамою займає напівсидячому позу. Спираючись на диванну подушку, дитина може знаходиться в такому положенні декілька хвилин (поки не втомиться і не змінить позу).

Практика показує, що, навчившись сідати з опорою, діти часто вдаються до цього, щоб спостерігати за подіями в кімнаті і грати. При такій ситуації укладати малюка назад в горизонтальне положення безглуздо і неправильно. По-перше, чадо недовго залишиться лежати, а знову повернеться до того стану, який вибрав сам. По-друге, це така поведінка батьків загальмує природний розвиток дитини, так само, як якщо б вони заборонили малюкові ходити.

Однак сидяче положення в ранньому віці малюкам не показано. Навіть якщо дитина 5 місяців самостійно почала сідати, їй не варто перебувати в такій позі більше однієї години на день. Це правило стосується не тільки домашніх ігор “в подушках”, а й знаходження в кенгурятнику, автокріслах і т.д.

Висаджувати чи ні дитину в 9 місяців?
Кожна дитини унікальні, у кожного свої абсолютно особливі ні на кого не схожі біоритми. Вони з самого народження впливають на швидкість психічного і розумового розвитку дитини, її фізичні навички. Чи варто говорити, що швидкість розвитку кістково-м’язової системи безпосередньо пов’язана з індивідуальними особливостями малюка? Є діти, які, спираючись на диван, легко і просто сідають в 4 місяці, а в 6 вже здатні сидіти без опори. Але існують і малюки, які спочатку вчаться повзати, потім ходити і тільки після цього починають сидіти. Вони такі ж здорові та розумні, як решта, просто їхні спини довше не були готові до серйозних навантажень, які супроводжує процес “сидіння”.

Що ж робити, якщо і в 9 місяців дитина не сидить? Не варто змушувати дитину приймати незручну позу, краще почати регулярно займатися з малюком зарядкою. Зміцнююча гімнастика для м’язів спини  корисна всім діткам, особливо її потребують недоношені і слабкі малюки. Усього кілька хвилин в день, присвячених простим вправам, допоможуть дитині зміцнити спину. Також обов’язково проконсультуйтесь з ортопедом, литячим хірургом, аби виключити вади фізичного розвитку.

кубики, товар, товариНа фото: Якісні текстильні кубики (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Читайте також