Цікаво для дітей: розповідь про бджіл

07.07.2017

пчела, насекомое, комаха, цветыБджоли — одні з найкорисніших комах України. Це комахи з особливим устроєм життя. Не даремно бджіл називають сімейними комахами. Цікаві факти про бджіл підготував наш сайт Mamabook 

Цікаві факти про бджолу

***
Бджоли – найближчі родичі оси та мурахи.

***
У бджіл 5 очей. Три у верхній частині голови і два попереду.

***
Це єдина комаха, яка виробляє їжу, яку їдять люди.

***
Крила у бджіл здійснюють приблизно 11400 рухів на хвилину, внаслідок чого при їх польоті можна почути характерне дзизчання.

***
Медоносна бджола відвідує від 50 до 100 квітів за 1 виліт.

***
Медоносні бджоли спілкуються одна з одною «танцюючи».

***
У бджіл дуже сильно розвинений нюх. Вони здатні відчувати аромат квітів на відстані 1 кілометр.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цікаво для дітей — розповідь про лелек

Користь бджіл
джоли відіграють найбільшу роль в опиленні квітів. А через опилення, квіти розмножуються. Це означає, що без бджіл квітів би взагалі не було. У кожної бджілки на передніх лапках є щіточки, на які вони збирають пилок. А на задніх лапках – спеціальний кошик для його перенесення. Коли пилок та нектар змішуються разом – утворюється в’язка рідина, яку бджілки складають у стільники. Там формується мед.

Чим харчуються бджоли
Бджоли харчуються пилком та нектаром квіток, який вони висмоктують довгим хоботком. А от взимку бджоли харчуються медом, який вони зібрали в теплу пору року. Вони утворюють щільний клубок у своєму вулику, щоб тримати матку і себе у теплі.

Помешкання бджіл
Вулик бджоли утворюються зі стільників. Тобто весь будинок бджілки – суцільні цеглинки з меду. Кожен вулик може вміщувати в собі біля 40 000 комашок! Така велика родина бджіл є окремою країною зі своєю королевою та політичним устроєм. Одні працюють (приносять до вулику пилок та нектар), другі виховують діточок (годують їх нектаром), треті будують стільники (з суміші нектару та пилка), в яких потім народжуватимуться і житимуть нові бджілки, четверті, чи-то четверта – королева – народжує дітей – нових працьовитих мешканців своєї країни.

товар, спідниця, обруч

Одяг та аксесуари в українському стилі (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

В Гугле есть! / В Yahoo есть! / В Bing есть! / В Ask есть!


Вернуться в раздел: "От 6 и старше"
Вернуться на: Главную страницу