Що дарувати на хрестини

16.09.2017

крещениеХрещення — це таїнство, на цьом обряді присутня в церкві обмежена кількість людей. А от після обряду родина святкує хрестини, на які запрошуються рідні, друзі родини, а також, звичайно, хрещений батько та хрещена мати. Ідеї подарунків читайте в нашій статті.

Перш за все, варто знати, що за традицією хрещена мати дарує малюку крижму, а хрещений батько — хрестик. Також вони можуть на свій розсуд обрати додаткові пам’ятні подарунки.

Варто звернути увагу, що на хрестини не прийнято дарувати гроші. Варто, аби подарунки були духовними, зі змістом, а не матеріальними. 

За традицією прийнято дарувати на хрестини срібну ложечку, це називається подарунком «на зубок». Тобто ви даруєте першу ложечку дитині, за допомогою якої її згодом будуть годувати. На такій ложечці можна зробити гравіювання — ім’я дитини чи християнську символіку. Доречним подарунком будуть також ікони, духовна література, наприклад, дитяча Біблія. 

Для дівчинки хорошим подарунком на хрестини буде прикраса, яку дитина зможе носити, коли виросте. Можна подарувати й велику м’яку іграшку. Досить часто батькам дитини дарують на хрестини спеціальні подарункові набори дитячого одягу чи дитячу постільну білизну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 15 популярних традицій, пов’язаних з обрядом хрещення дитини

товар, бодики, вышиванки

Бодіки-вишиванки для малюків (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Часто хрещені батьки заздалегідь дарують те, що потрібно для здійснення таїнства. Чудовими подарунками на хрестини є речі, корисні для майбутнього духовного зростання малюка. Таким подарунком може стати ікона святого покровителя малюка (можна замовити мірну ікону, висота якої дорівнює зросту немовляти). Відмінними подарунками можуть стати ікони Богородиці і Спасителя, добре ілюстрована дитяча Біблія і молитовник. Навіть якщо малюк ще не вміє читати, красиві картинки створять для нього неповторну атмосферу при розгляданні книги і стануть першими провідниками у світ святості.

Завжди актуальними є подарунки, через які проявляється турбота про розвиток і здоров’я малюка: добрі іграшки, одяг, потрібні в побуті речі, наприклад манеж, або коляска, набір посуду

подарунок, товар

Готові подарункові набори (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)


Украинский сайт для родителей и детей Mamabook.com.ua.
Копирование материалов разрешено только с открытой ссылкой на наш портал!


Вернуться в раздел: "Новорожденные"
Вернуться на: Главную страницу