Головна Здоров'я Народні методи від застуди

Народні методи від застуди

mamabook
265 Переглядів

ПростудаЧимало матусь не поспішають вживати лікі при перших ознаках застуди. Пропонуємо підбірку народних засобів, які допоможуть самостійно, в домашніх умовах, здолати застуду. Ці методи лікування підходять і дорослим, і дітям.

При нежиті – промивання носа

Надокучливий нежить час від часу псує нам життя. Ми звикли йти найпростішим шляхом – закапуємо судинозвужувальні краплі, отримуємо тимчасовий ефект, а потім знову закапуємо, і знову… До чого може привести таке «лікування» – в гіршому випадку до гаймориту, адже ми не виводимо слиз назовні, він назбирується у пазухах, відбувається застій.

Приготуйте розчин для промивання носа: ¼ ч. л. солі + ¼ ч. л. соди розчиніть у склянці теплої води. Закрийте одну ніздрю, а в другу впорскуйте (наприклад за допомогою шприца без голки, або просто втягуючи ніздрею) сольово-содовий розчин. У ході процедури дихайте ротом. Після введення розчину нахиліться, щоби рідина, яка залишилася в пазухах носа, могла витекти. Такі промивання можна проводити 3-4 рази на день, до повного одужання (з ціллю профілактики їх також корисно робити, наприклад, після повернення до дому, щоби «змити» хвороботворні мікроби, які потенційно могли осісти на слизовій).

Полоскання – це дієво

Ми не дуже любимо полоскати горло, нам простіше таблеточку та ще й солоденьку… Проте, ефективність полоскання горла – підтверджений факт: воно пришвидшує одужання, знімає запалення, має антибактеріальний ефект. Якщо ви відчули перші симптоми болю у горлі, помітили, що воно червоне – починайте полоскання (причому часті – кожних 1,5-2 години). Така інтенсивна терапія дасть вам бажаний ефект – вже наступного дня почуватиметесь значно краще, горло «відпустить», запалення зменшиться.

Чим полоскати? Відвари трав – оптимальний варіант: ромашка, календула, шавлія (мають антибактеріальну, протизапальну дію). Також, ці відвари чудово підійдуть для інгаляцій (лише додайте трохи соди та вдихайте цілющу пару).

Ще один дієвий рецепт для полоскання – ½ ч. л. солі (добре брати йодовану сіль, можна використовувати морську) на 1 скл. теплої води. Таке полоскання не лише полегшить больові відчуття, а й є прекрасним профілактичним засобом. Адже сіль – це найкращий природний антисептик.

Лікування фітонцидами

Таке лікування не раз радять і лікарі традиційної медицини у комплексі профілактичних та лікувальних заходів при боротьбі з інфекціями верхніх дихальних шляхів. Фітонциди – це біологічно активні речовини, які утворюються рослинами. Ці речовини вбивають (пригнічують) розвиток бактерій та інші форми мікроорганізмів. Найпростіший спосіб проведення такого лікування (профілактики) – нарізати цибулю та часник (можна хрін) і розставити по квартирі. Ця проста процедура очистить повітря у вашій оселі (як очищують природу хвойні ліси, в яких повітря практично стерильне). Під час вдиху фітонциди потраплятимуть на слизові носа, горла і чинитимуть антибактеріальну, противірусну дію.

Мед + лимон – рятівники горла

Коли відчули перші ознаки застуди, грипу, турбує біль у горлі – приготуйте суміш із натурального меду та лимону (лимон ретельно промийте та пропустіть крізь м’ясорубку разом зі шкіркою). Кожну годину повільно розсмоктуйте таку суміш (можна ще додати прополіс). Ці домашні «таблетки» матимуть антибактеріальний ефект, а ще – підвищать опірність організму.

Тепле пиття

Хворе горло любить тепле пиття. Проте, врахуйте, що слід зважити не лише на температуру рідини, яку ви вживаєте, а й на її кислотність. Кислі соки (наприклад цитрусові) можуть подразнювати запалену слизову. А от чаї, відвари лікарських трав чи проста питтєва вода – ваші помічники на шляху до здоров’я. Вони допоможуть розблокувати ніс, знімуть біль горла та інші симптоми застуди, а також – допоможуть уникнути зневоднення організму, вивести токсини.

Тепла ванночка для ніг – перший рятівник

При перших симптомах застуди (болю в горлі, нежиттю) зробіть ванночку для ніг (робити її не слід, якщо у вас підвищена температура! Також, від подібних маніпуляцій краще відмовитись при наявності захворювань серцево-судинної системи. При вагітності і під час менструації гарячі ванночки для ніг протипоказані).

Налийте в миску трохи теплої води, окремо приготуйте ємність з гарячою та льодяною водою. Коли ноги трохи побудуть у теплій воді, додайте гарячої (робіть це дуже обережно!), і звикайте до нової температури, потім знову додайте гарячої, таким чином поступово розпарюючи ноги. Коли ж вони вже добре прогрілися, розчервонілися – облийте ноги холодною водою. Швидко обсушіть та одягніть тонкі шкарпетки. І під ковдру.

Така процедура розблоковує ніс, полегшує стан запаленого горла, адже в результаті подібних маніпуляцій розширюються судини і кров активніше прибуватиме до ніг, відтікаючи від хворих органів (носа, трахеї, бронхів…), які дещо набрякають під час проходження запальних процесів у них.

чашка, чашки, товарНа фото: Оригінальні подарункові чашки (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Читайте також