Квіти-первоцвіти: список і опис

15.03.2016

цветы, весна, букетСайт mamabook.com.ua підготував підказку школярам молодих класів та батькам. В цій статті ви знайдете список первоцвітів. Про ці рослини учні молодших класів дізнаються на уроках природознавства. Важливо чітко розуміти, що значить «первоцвіти». Це ті рослини, які зацвітають з-під снігу, в умовах морозної погоди. Вони першими зацвітають ранньою весною. А от рослини, які з’являються з-під снігу лише у вигляді стебла чи листя – первоцвітами не являються, оскільки їхній період цвітіння припадає на пізню весну.

Ботанкі називає первоцвітами рід рослин, що відносяться до сімейства первоцвіти. У ньому налічується понад п’ятсот видів і всі вони ранні весняні квіти. Найбільш відомий — примула, називання квітки так і перекладається — «квітучий першим». У народі ж первоцвітами називають рослини, період масового цвітіння яких доводиться на ранню весну. Вони дуже невибагливі у вирощуванні, і навесні порадують перший цвітінням коли інші рослини ще тільки починають пробуджуватися.

Пролісок. Цей ніжний білий квітка всім знайомий. Він першим з’являється на проталінках після зими і йому не страшні ні весняні заморозки, ні зимові морози, ні випав навесні сніг. Спочатку з’являється пара листочків і слідом за ними розпускаються білі дзвіночки. Вони люблять півтінь і практично не вимагають відходу. Висаджувати можна під деревами, кущами, на клумбах, в контейнерах.

Морозник. Дуже декоративне вічнозелене рослина, цінується не тільки за великі квіти, але і за красиві розсічені листки. Може зимувати під снігом, не вимерзає навіть у найсуворіші зими. Цвісти починає ранньою весною, прямо з-під снігу з’являються квітки, які зберігаються на рослині до півроку. Квітки в залежності від виду бувають і білими, і рожевими, з жовтим відтінком, всіх відтінків червоного і бордового, майже до чорного, але особливо цінуються сорти з квітками поміченими дрібними цятками. Висотою морозник буває від 30 см. до метра.

Гіацинт. Розпускається одним з перших в саду. Вважається універсальним рослиною, яка підходить і для відкритого грунту і для ранньої вигонки в приміщенні. Дуже запашні, красиві квіти гіацинта бувають всіляких відтінків і кольорів — від білого до темно — фіолетового і навіть чорного. На самому початку весни в саду з землі з’являється листя гіацинта, як би згорнуті в трубочку. Вони поступово відкриваються і з них показується зелене суцвіття, яке швидко набуває властивий увазі колір. Висотою суцвіття буває до 25 см, і в кожному може бути до тридцяти квіток.

Також первоцвітами України є:

  • підсніжник
  • крокус
  • простріл
  • нарцис
  • тюльпан
  • мати-й-мачуха
  • сон-трава

бабуся, товар, подарунок, набір, подарункиНа фото: оригінальні подарункові набори для батьків, колег, вчителів, дітей (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)


Вернуться в раздел: "От 6 и старше"
Вернуться на: Главную страницу