Головна Дошкільнята Ігри з кубиками для дітей

Ігри з кубиками для дітей

mamabook
1260 Переглядів
Ребенок

РебенокІграшки – один з найпростіших, найдоступніших, проте й найкорисніших іграшок для маленьких діток. Це ефективна забавка для раннього розвитку дитини, розвитку логічного мислення та пам’яті. А текстилььні кубики для найменших діток допомагають і розвитку дрібної моторики. Які ж ігри з кубиками будуть корисними для розвитку малюка?

 Чим корисні кубики

  • У найменших діток кубики розвивають дрібну моторику, а значить – і мовні центри в мозку.
  • Дитина отримує адекватні уявлення про співвідношення форми, розміру та ваги. Наприклад, якщо кубик досить великий, він та його вага мають бути відчутними (звичайно, мова йде не про пластмасові іграшки). Якщо кубик кинути – пролунає відповідний стук. Крім того, при найпростіших маніпуляціях з кубиками дитина пізнає на інтуїтивному рівні закони природи: кинутий кубик падає, нестійка вежа руйнується, кубик не можна поставити на ребро тощо.
  • Кубики і конструювання найпростіших веж і будиночків з них вчать малюка координованості дій, а також розвиває просторове мислення.
  • Важко переоцінити роль кубиків з буквами при освоєнні азбуки і навчанні читання.
  • Створення «будівель» з кубиків розвиває уяву дитини: структура будиночка, потім паркану навколо нього, потім інших прибудов, заселення будиночків з кубиків плюшевими мешканцями, які ходять один одного в гості – політ фантазії не обмежений!
  • Здавна діти інтуїтивно прагнули грати з брусочками різної форми: будувати будиночки і башточки, викладати навколо них доріжки, а потім радісно все це валити. Кажуть, що кубики в «ігровому арсеналі» малюків з’явилися тільки в 19 столітті. Як продовження ідеї – з’явилися блокові конструктори для дітей.

Як грати в кубики в залежності від віку дитини
Нижче ми наведемо кілька порад для дорослих про те, як за допомогою традиційних кубиків грати з малюком в розвиваючі ігри, щоб крім задоволення, гра приносила користь.

1 – 1,5 року
Перший набір кубиків купіть карапузові у віці близько 6-12 місяців. Для такого віку буде достатньо набору з 6 кубиків. В ідеалі, аби кубики для малюків були з тканини. Адже такі іграшки нетравматичні, їх легко тримати ручкою.

Перші ігри незалежно від бажання дорослих будуть такими, як і з будь-якими іншими іграшками: кидання і вивчення стуку падаючої речі-просто обмацування із застосуванням різних способів захоплення спочатку двома, а потім і однієї долонькою, перекочування кубика по підлозі.

З ініціативи дорослого можна грати в «хованки кубика». Покажи малюкові кубик, а потім сховай його під подушку у нього на очах. Запитай, де кубик? Нехай малюк зрозуміє суть гри – іграшку потрібно шукати. Для такого віку малюка гра не така проста, як може здаватись дорослим. Це перші корисні ігри для розвитку уваги малюка.

1,5 – 2 роки
Коли малюк підросте, з віку 1,5 років, починай залучати його до будівництва найпростішої башти: просто ставити кубики один на одного. Спочатку ваші ролі чітко розподіляться: ти будеш будувати башту, а малюк її руйнувати, що буде доставляти йому колосальне задоволення. Згодом дитина почне допомагати тобі в споруді: починайте з одного кубика, а в міру накопичення вправності – нарощуйте поверховість вашої вежі. Коли просто будувати і руйнувати башточку дитині набридне, покажи йому, як побудувати будиночок з віконцем. Спочатку це найпростіша конструкція з 3-х кубиків: два на нижньому ярусі, поставлені на якусь відстань, а зверху – третій між ними. Розвивай уяву малюка – посади за віконцем зайчика, нехай ведмежа прийде до нього в гості.

математика

Магнітна математика для раннього розвитку, для дітей від 3 до 7 років (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

2 – 2,5 роки
У міру дорослішання карапуза – вже до 2 – 2,5 років для спорудження будиночка знадобиться набагато більше кубиків – малюк з твоєю допомогою почне будувати його з 4-ма стінами, як належить. Навколо будиночка можна буде мостити дроги, прокладати тунелі, по яких катати м’ячик, перекидати місток між двома далеко розставленими кубиками та ін. Та й будиночків може бути не один, а декілька, в кожному з яких хтось буде жити, і ці «мешканці »почнуть ходити один одного в гості і дарувати подарунки. Так гра зі звичайними кубиками добре послужить соціалізації дитини. Ні в якому разі, не сваріть малюка за розкидані по всій кімнаті кубики – творчий процес не знає порядку. І не змушуй обов’язково прибирати кубики на ніч – можливо, завтра малюк захоче добудувати «Кубикові» місто – до ранку у нього явно з’явиться багато нових ідей.

3 – 4 роки
Коли дитина вже доросла до вивчення абетки (3 – 4 роки), вам знадобляться кубики з буквами. Спочатку покажи малюкові одну букву на грані кубика. Розкажи йому про неї якусь історію, обов’язково назви предмет, який ілюструє цю букву на кубику. Далі можна грати з кубиком,  як із замінником цього предмета (літачок буде літати, а качечка крякать). Також це буде додатковим тренуванням образного мислення дитини – адже малюк маніпулює не справжніми предметами, а їх зображеннями на картинці. Потім перемішай багато кубиків і попроси малюка відшукати «вашу» літеру. У міру того, як дитина буде дізнаватися все нові і нові літери, ускладнюй задачу: нехай До подружиться з А, нехай Про відшукає П і т.д.

Старше 4 років
Помилково вважати, що після того, як малюк навчився читати, кубики йому вже більше не потрібні. Навпаки, він буде використовувати їх як будівельний матеріал для все більш складних конструкцій – тепер це можуть бути деталі кладки замку чи гірничого масиву. У цьому віці активно розвивається творчість, і кубики стають універсальним будівельним матеріалом, а також замінником будь-якого предмета.

кубики, товар, товариНа фото: якісні текстильні кубики (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Читайте також