Чим відрізняється укус бджоли від оси

25.07.2018

пчела, насекомое, комаха, цветыБільшість з нас вважає, що ці комахи – брати. Насправді, окрім зовнішньої схожості, їх нічого не об’єднує. Як відрізнити бджолиний укус від осиного?

Пояснить наш сайт Mamabook 

Поведінка бджіл та ос

Бджоли – це завжди дуже дружелюбні комахи. Бджілка ніколи не нападе першою. Це важливо знати! Тож коли вона літає навколо вас, у жодному випадку не робіть різких рухів, не розмахуйте руками. Комаха сприйматиме ваші дії як напад. Навіть якщо бджола сіла на вас – поводьтеся спокійно. Вона вивчить поверхню, зрозуміє, що тут немає нектару чи пилку, та полетить.

А от оси – агресивні комахи. Вони завжди нападають перші. Оси, наприклад, грабують бджолині гнізда, вулики, аби вкрасти нектар, пергу або мед. Тому наближення оси завжди небезпечно для нас. Цю комаху дійсно потрібно відганяти подалі.

Різниця жала та укусів

На жаль, укус є смертельним для бджоли. Це і пояснює, чому бджоли використовують жало дуже рідко. Бджолине жало коротеньке та застрягає в шкірі людини або у тілі ворога. Разом із жалом відривається і частина внутрішніх органів бджілки. Тому комаха гине.

Оса користується жалом уже життя.

Висновок. Тому укуси легко розрізнити: якщо в ранці залишилося жало – вас ужалила бджілка. Якщо його немає – це був напад оси.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як перевірити, чи є у вас алергія на мед?


Украинский сайт для родителей и детей Mamabook.com.ua.
Копирование материалов разрешено только с открытой ссылкой на наш портал!


Вернуться в раздел: "ДОСУГ"
Вернуться на: Главную страницу