Головна Малюки 15 прикмет і традицій, пов’язаних з хрещенням дитини

15 прикмет і традицій, пов’язаних з хрещенням дитини

mamabook
6056 Переглядів

крещениеХрещення дитини – священний ритуал, з яким пов’язано дуже багато ритуалів та традицій. Це важливий момент в житті кожної віруючої людини, тому то обряду хрещення потрібно підготуватись дуже грунтовно.

Церковні православні правила хрещення
Спочатку потрібно визначитись з хрещеними дитини. Їх, до речі, не обов’язково повинно бути двоє, як прийнято вважати. Проте, якщо хрещений один, то ця людина повинна бути такої ж статі, як і похресник: тобто хрещений батько – у хлопчика і лише хрещена мати – у дівчинки. Часто на роль хрещених запрошують членів родини. Проте не варто забувати, що ви обираєте для дитини не тільки помічника, але й духовного наставника. Тому обирайте моральних, чесних людей, які зможуть передати дитині цінності та долучити до церкви.

Не можуть бути хрещеними вітчим та мачуха, оскільки фізичний (плотський) зв’язок між рідними батьками дитини і кумами вважається великим гріхом. Також не можна брати в хрещених батьків подружжя або чоловіка та жінку, які, швидше за все, в майбутньому почнуть зустрічатись. Це обов’яково негативно позначиться на долі та духовності похресника чи похресниці.

Родичам не забороняється бути хресними батьками. Роте ці люди і так будуть все життя поруч, підтримають вашу дитину. Тож чи варто їх запрошувати на роль хрещеного батька та матері? Ви повинні подбати, аби в житті дитини з’явилось якомога більше надійних захисників, тому варто запрошувати порядних людей, які не належать до вашого сімейного кола.

Перед хрещенням і рідні батьки, і хресні обов’язково проходять обряд причащання.

За традицією, хрещений батько повинен подарувати в день хрещення дитині хрестик, а мати – крижму (спеціальна ковдра-рушник для загортання дитини після того, як її дістали з купелі).

 

крещение, одежда на крещение

Хрестильний набір на хлопчика (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

 

Популярні народні прикмети на хрещення дитини

Прикмета 1. Не можна відміняти обряд хрещення, якщо його вже запланували. Це вважається пору-шенням долі дитини, поганим знаком.

Прикмета  2. Хрестити дитину потрібно обов’язково в новому одязі, в якому переважає білий або світлий колір (ніжно-рожевий, ніжно-блакитний). Також не можна хрестити дитину в чужому одязі, наприклад, в сорочці, в якій хрестили когось з батьків чи рідних дитини. Одяг після хрестин не можна прати – він повинен висохнути самостійно. Разом з криж-мою хрестильній одяг зберігають як захисний оберіг для дитини. Вважається, що дитинку потрібно одягати в хрестильний одяг, якщо малюк захворів – це допоможе йому одужати.

Прикмета  3. Дитині не можна купувати золотий хрестик.

Прикмета  4. Не можна запрошувати на роль хрещеної вагітну жінку – інакше її дитина може наро-дитись зі слабким здоров’ям.

Прикмета 5. Не варто боятись того, що дитина кричить та плаче під часу обряду хрещення. Вважається, що дитинка очищується, а її плач відлякує злих духів.

Прикмета 6. Обличчя дитини після обряду не витирають – хрестильна вода на ньому повинна висохнути самостійно.

Прикмета 7. Стіл на святкування хрестин повинен бути багатим. Чим більше страв представлено – тим багатшою буде життя дитини.

Прикмета 8. Жінкам потрібно першими хрестити хлопчиків, а чоловікам – дівчат. Інакше хрещено-му батькові та матері не пощастить в особистому житті – похресники заберуть їхнє сімейне щастя.

номерные знаки

Номерні знаки на дитячі коляски (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Прикмета 9. Вважається, що дитинку потрібно хрестити в тій церкві, де раніше проходив обряд він-чання її батьків.

Прикмета 10. Не сперечайтесь з батюшкою щодо вибору імені дитини. Погоджуйтесь на те ім’я, яке він вибрав для хрещення. Адже це ім’я когось зі святих, день ангела якого відмічають в день хрещення малюка. Саме цей святий і буде захисником і охоронцем вашого малюка по життю.

Прикмета 11. Вважається, що ім’я, дане дитині в день хрещення, не можна озвучувати чужим лю-дям. Адже обряд хрещення – це таїнство.

Прикмета 12. До, після і під час обряду хрещеним батькам не можна сідати в церкві.

Прикмета 13. До хрещення дитину не можна нікому показувати – навіть сусідам та рідним.

Прикмета 14. Хрестити дитину найкраще на 8-ий день її життя.

Прикмета 15. Мати дитини не повинна бути присутньої на хрещенні. Також їй заборонено відвідувати церкву раніше, ніж на 40-ий день після пологів.

крыжмаНа фото: крижма з золотою вишивкою (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

mamabook.com.ua

Читайте також