Головна Малюки 15 популярних запитань та відповідей про обряд хрещення

15 популярних запитань та відповідей про обряд хрещення

mamabook
734 Переглядів

Сьогодні більшість молодих батьків намагаються похрестити свого малюка з перших днів народження. Адже хрещення – це важлива подія, тахнство в житті маленької людини, та й усієї родини. З моменту обряду малюк отримує сильний захист,  а також стає віруючою людиною. Які запитання найчастіше виникають у батьків, які готуються до обряду хрещення дитинки?

1. Що потрібно для хрещення немовлят?

Насамперед присутність самої дитинки, а також хрещені батьки, натільний хрестик на ланцюжку або мотузці для дитинки, крижма (спеціальне біле полотно для хрещення) та ікона Ангела Охоронця або ж іменна.

Усе інше, про що вас можуть попросити, є лише додатком або даром для церкви, приміром, хлібина чи якісь види продуктів. Нести дари у церкву є древньою традицією віддяки Богові і священику.

2. Перелік необхідних речей для хрещення

Необхідні речі без яких не обійтися – це натільний хрестик та крижма. Хрестик на хрестини може бути з будь-якого матеріалу. Бажано, щоб на ньому було зображення розіп’ятого Ісуса Христа. До хрестика потрібний ланцюжок або мотузочка, щоб можна було вдягнути його на дитину. Також, бажано мати ікону Ангела Охоронця, якою благословляється похресник.

3. Що таке «крижма»?

Крижма – це спеціальне прямокутне полотно білого кольору, яким огортається похресник. Вона символізує чистоту людської душі після хрещення. Тому вона є білою. Для крижми підійде звичайний шмат будь-якої білої тканини, рушник або спеціально оброблений матеріал з вишитими хрестами.

4. Де можна хреститися?

Бажано хреститися саме в церкві, а не вдома (окрім випадків, коли дитинка тяжко хвора). В церкві, до якої ви належите і яку відвідуєте, у тій і хрестіться. Якщо ви ще не визначилися і не маєте «свою» церкву, знайдіть такий храм, який би припав вам до душі.

5. Хто можуть бути хрещеними батьками?

Хрещеними батьками можуть бути повнолітні православні християни, які з відповідальністю і розумінням того, що від них вимагається, беруть на себе такі обов’язки. Адже їхні мета і завдання – виховати свого похресника у вірі і благочесті. Якщо хрещені самі нічого не тямлять у вірі, то й виховати не зможуть. Тому бажано рідним батькам з відповідальністю підходити до вибору кумів.

Церковне повноліття:

  1. чоловіча стать – 14 років.
  2. жіноча – 13 років.
6. Хто не може бути хрещеними батьками?

Хрещеними батьками не можуть бути: рідні батьки, неповнолітні, неправославні, або одружена пара для одного похресника. За канонами Православної Церкви куми для однієї дитини не можуть бути між собою одруженими, так само, як і майбутнє подружжя, бо кумівство – це духовне родство і шлюб між кумами є «духовним кровозмішанням».

7. Хто з рідних можуть стати хрещеними батьками?

Хрещеними батьками для свого кровного родича можуть стати будь-які родичі, окрім рідних батьків, тобто – дідусь, бабуся, дядько, тітка, брат або ж сестра у будь-якій ступені родинності. Та таке практикується вкрай рідко.

8. Чи можна стати хрещеними батьками “заочно”?

Ні, не можна, адже хрещені батьки під час хрещення виконують не формальну функцію, а відповідають перед Богом за саму, ще несвідому дитину. За несвідому дитину вони відрікаються від диявола, погоджуються з’єднатися з Богом-Христом і сповідають православну віру. Заочно це зробити неможливо.

9. Скільки має бути хрещених батьків?

В Древній Церкві для одного похресника був один хрещений батько чи одна хрещена мама. Для хлопчика – тато, для дівчинки – мама. Це пояснюється виключно практичною стороною обряду, адже до 5 століття хрестилися, як правило, у дорослому віці і, щоб не соромитися нагого тіла, хрещені були за статтю похресника. Після впровадження загальноприйнятої практики хрестити дітей з самого малечку хрещених батьків стало двоє, а через декілька століть, інколи, почали брати у хрещені декілька пар хрещених батьків. Церква з цим явищем пробувала боротися, та зусилля були марними і хрещені батьки у вигляді тата і мами стали нормою. Зараз Церква не забороняє брати у хрещені декілька пар батьків.

Читайте також